Zmení sa krypto ponuka PayPalu na daňovú nočnú moru?

Redakcia Bitcoin Skupiny

22.10.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Americké daňové zákony o kapitálových ziskoch pravdepodobne zachytia mnohých nových používateľov platobného systému PayPal v spojení s kryptomenami.

Správa o tom, že platobná spoločnosť PayPal bude podporovať kryptomeny, priniesla odvetviu veľkú podporu. Existujú však daňové dôsledky, ktoré krypto laici chápu len veľmi málo.

Používatelia služby PayPal budú čoskoro môcť využívať digitálne aktíva ako zdroj financovania nákupov u svojich 26 miliónov obchodníkov po celom svete. Spoločnosť má po celom svete takmer 350 miliónov používateľov. Integrácia by mohla viesť k tomu, že sa do krypta dostanú milióny nových používateľov.

Podľa Internal Revenue Service (IRS) sa s digitálnymi aktívami, ako sú bitcoiny, zaobchádza ako s majetkom, nie s menami. To znamená, že zakaždým, keď predáte, vymeníte alebo zlikvidujete kryptomenu, aby ste si kúpili niečo iné, stane sa to zdaniteľnou udalosťou. Tlačová správa spoločnosti PayPal uvádza, že okrem platobnej brány bude slúžiť aj ako burza.

Nedovolí však, aby boli kryptomeny stiahnuté z platformy a odoslané do banky, prípadne späť do peňaženky, z ktorej pochádzali. Predaj kryptomeny v rámci služby PayPal spúšťa zdaniteľnú udalosť, rovnako ako použitie kryptomeny na nákup čohokoľvek. Služba PayPal totižto najskôr pred vyplatením obchodníkovi prevedie prostriedky na fiat.

Čítajte tiež - ETH 2.0 aktualizácia- depozitná zmluva už tento týždeň?

Pretože bitcoinové a kryptoaktíva sú volatilné, používatelia budú zodpovedať za značnú daň z kapitálových výnosov zo sumy, ktorú aktívum získalo medzi časom jeho získania a vynaložením.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
ETH padlo viac ako BTC, no dlhodobé vyhliadky sú býčie

To nie je problém, pokiaľ si používatelia vedú záznamy a odkladajú dane. Je však nepravdepodobné, že by väčšina nových používateľov pochopila daňové dôsledky a požiadavky.

Príklad zdanenia krypta cez PayPal

Ak kúpime TV od jedného z obchodníkov spoločnosti PayPal s použitím 0,1 BTC, spotrebiteľ by získal kapitálový zisk (alebo stratu). To by bolo v závislosti od zmeny hodnoty o 0,1 BTC od chvíle, keď ho prvýkrát kúpil alebo získal. Povedzme, že hodnota 0,1 má teraz hodnotu o 1 000 dolárov vyššiu hodnotu, ako keď ste si ju kúpili. Tento zisk musíte nahlásiť vo svojom daňovom priznaní. Potom podľa toho, do ktorej daňovej skupiny spadáte, zaplatíte určité percento dane zo zisku.

PayPal uviedol, že jednotlivci sú zodpovední za svoje vlastné daňové záležitosti.

Je pravdepodobné, že americké daňové úrady požiadajú o prístup k informáciám o používateľských účtoch, aby zistili, ktorí používatelia by mali vykazovať zisky.

PayPal bude spočiatku ponúkať svoje nové služby kryptomien iba majiteľom účtov v USA, globálne by sa však mohla rozšíriť budúci rok.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.