Začína distribúcia dlhodobých držiteľov BTC?

Redakcia Bitcoin Skupiny

03.12.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Uprostred krátkodobej cenovej akcie pretrvávajú obavy, že BTC sa nevráti späť na ATH 69 000 dolárov. Vzhľadom na to, že Bitcoin je teraz viac ako 18 % pod historickým maximom, titulky v tradičných médiách deklarovali, že vstúpil do medvedieho trhu. Zhrnula to analytická spoločnosť Glassnode vo svojom najnovšom týždennom reporte „The Week On-Chain.“

Niektorých však môže prekvapiť, že táto súčasná korekcia trhu je v skutočnosti najmenej závažná v roku 2021. Niektorí by dokonca mohli povedať, že pre bitcoinových HODLerov je tento pohyb bežný. Sieť však zohľadňuje najnovší pokles. Dňa 28. decembra obťažnosť klesla o 1,5 %.

Obtiažnosť BTC
Obtiažnosť BTC. Zdroj: Blockchain

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Mohlo by ťa zaujímať - Najväčší reťazec supermarketov v Chorvátsku akceptuje platby kryptomenami

Glassnode nevylúčil ďalší pokles BTC

Kombinácia dlhodobého predaja držiteľov, vysokého otvoreného záujmu na trhoch s derivátmi a iných javov by mohla vyvolať pokračovanie klesajúceho trendu k novým lokálnym minimám. Dlhodobí držitelia distribuovali 5,8 % zásob nahromadených od marca a existuje určitá neistota na základe ich modelov výdavkov.

Dlhodobí držitelia
Dlhodobí držitelia. Zdroj: Glassnode

V rámci diskusie o otvorenom záujme analytik Willy Woo medzitým poznamenal, že v prostredí fondov obchodovaných na burze (ETF) môže aktivita zostať vyššia a nemusí nutne signalizovať volatilitu.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Morgan Stanley spúšťa prístup k investovaniu do BTC - aké sú podmienky?

Prečítaj si tiež - Crypto.com akvizíciou získa dve americké burzy na deriváty a futures

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.