XRP stráca 4. miesto - hlavný investor sa pripája k žalobe!

Redakcia Bitcoin Skupiny

06.01.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

XRP opäť stratil pozíciu štvrtej najväčšej kryptomeny! Súdne spory sa začali konať proti spoločnosti Ripple po tom, čo jeden z jej hlavných investorov nasledoval SEC pri podaní sťažnosti na tento projekt.

Podľa správy agentúry Bloomberg zo 6. januára spoločnosť Tetragon, jeden z vedúcich investorov Ripple v hodnote 200 miliónov dolárov v roku 2019, podal na spoločnosť sťažnosť na súde v Delaware Chancery Court.

Investičná spoločnosť tvrdí, že žiada súd, aby vymohla svoje zmluvné právo požadovať od spoločnosti Ripple spätné odkúpenie akcií série C, ktoré vlastní Tetragon. Spoločnosť navyše žiada, aby súd zastavil spoločnosť Ripple v používaní akejkoľvek hotovosti alebo iného likvidného majetku, kým sa táto záležitosť nevyrieši.

Spoločnosť Ripple na tieto obvinenia zareagovala tvrdením, že žaloba nemá opodstatnenie. Ripple navyše obvinil spoločnosť Tetragon, že pri podávaní žaloby využila nedostatok regulačnej jasnosti v USA.

Vedúci pracovníci spoločnosti už predtým kritizovali regulačné orgány v USA. To naznačuje, že firma by premiestnila svoje sídlo mimo pobrežie, aby utiekla z regulácie USA vynútením.

Čítajte tiež - Grayscale v reporte hlási masívny úpadok XRP a XLM – Bitcoin naďalej zvyšuje dominanciu

XRP stráca štvrtú priečku

Uprostred súdnych sporov americkej Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) a teraz aj spoločnosti Tetragon stratil token svoju pozíciu štvrtej najväčšej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie. Podľa údajov CoinMarketCap je trhová kapitalizácia XRP vo výške 10,3 miliárd dolárov. LTC za posledných sedem dní vzrástol o 26%, zatiaľ čo trhový strop XRP stagnoval. Litecoin najskôr predbehol ripple v nedeľu, išlo však o krátkodobý skok.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Ethereum podľa tohto patternu spadne na 2 000 dolárov

V decembri SEC poverila generálneho riaditeľa spoločnosti Ripple Brada Garlinghousa a spoluzakladateľa Chrisa Larsena vykonaním neregistrovanej, nepretržitej ponuky cenných papierov pre digitálne aktíva pre ich predaj XRP. Prípad je naplánovaný na virtuálnu prípravnú konferenciu vo februári.

Po týchto správach sa kryptoburzy vrátane Coinbase, Bittrex, OKCoin, Bitstamp, OSL, Beaxy a CrossTower od XRP dištancovali. Niektorí oznámili, že pozastavia obchodovanie s XRP, zatiaľ čo iní token úplne vyradia.

V čase zverejnenia bola cena XRP 0,22 USD, od konca novembra poklesla o 70%.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.