XRP rastie o 170% za pár dní - presun DOGE investorov?

Redakcia Bitcoin Skupiny

01.02.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

XRP sa v sobotu znovu odrazilo a vytvorilo ďalšiu davovú pumpu, podobnú akciám, ako sú GameStop. Kryptomena dosiahla nárast až 170% za 3 dni. Okrem toho zaznamenala najväčší jednodňový percentuálny prírastok od 21. decembra 2017.

Dvojciferný rast cien pravdepodobne podporili členovia skupiny založenej na telegrame s názvom Buy & Hold XRP  (t.me/pumpxrp), ktorá vznikla v sobotu. Členstvo v skupine dosiahlo počas prvých 24 hodín strop Telegramu na 200,000. To si vynútilo prechod na nový oficiálny kanál s podobným názvom, ale iným odkazom (t.me/pumpxrpofficial).

XRP/USD

XRP/USD

Obdobie pump a dump?

Tradičné skupiny dump a pump krypta kopírujú a legitimizujú davové pumpy v štýle WallStreetBets a teraz obracajú svoj pohľad z DOGE na XRP. Klasické taktiky pump a dump nie sú pre krypto nové, najmä pre XRP, ktoré má silnú základňu followerov.

Dogecoin založený ako žart rástol až o 900% pred cenovou pumpou XRP. Údaje naznačujú, že taktika nákupu davov sa vracia na ich domácu pôdu, pretože demokratizovali pôvodné trhy.

Uvidíme, či členovia skupiny Buy & Hold XRP zostanú verní titulu skupiny držaním kryptomeny.

V čase písania článku sa XRP obchodovalo blízko 0,74 USD. Rast ceny odstránil značnú časť prepadu z 0,55 na 0,20 USD pozorovaného po podaní žaloby americkej komisie pre cenné papiere a burzy na konci decembra proti spoločnosti Ripple Labs.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Coinbase spravuje už 11% celej krypto kapitalizácie
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.