Vytvorí Walmart vlastnú digitálnu menu a zbierku NFT?

Redakcia Bitcoin Skupiny

17.01.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Zdá sa, že maloobchodný gigant Walmart Inc. sa pripravuje na vstup do Metaverza. Tieto kroky naznačujú, že plánuje vytvoriť svoju vlastnú kryptomenu a kolekciu NFT.

Nadnárodný maloobchodný predajca podal 30. decembra na americký úrad pre patenty a ochranné známky niekoľko nových ochranných známok. Tie zostali nepovšimnuté, kým správa CNBC zo 16. januára nevniesla viac svetla do ambícií Walmartu.

Walmart v tom čase podal celkovo sedem patentových prihlášok vrátane troch v rámci svojej existujúcej reklamnej divízie „Walmart Connect“. Aplikácie zahŕňali plány na vytvorenie a predaj „virtuálneho tovaru“ vrátane elektroniky, hračiek, spotrebičov, odevov a domácich dekorácií. Spomína sa tu aj „digitálna mena“ a „digitálny token“ a možnosti na nákup a predaj NFT.

Medzitým samostatná aplikácia navrhuje plány na ochrannú známku značky a loga Walmart vo virtuálnej realite (VR) a rozšírenej realite (AR) s možnosťou zavedenia „služieb fyzického fitness tréningu“ vo VR a AR.

Walmart má záujem o Metaverzum

Toto je posledná zo série nedávnych udalostí, ktoré naznačujú záujem Walmartu o Metaverzum. V auguste maloobchodný gigant uviedol ponuku voľného pracovného miesta pre „vedúceho digitálnych mien a kryptomenových produktov“. Ponuka práce bola odvtedy odstránená. Nie je však jasné, či bola rola obsadená.

V októbri sa Walmart spojil aj s kryptobankomatovou spoločnosťou Coinstar a krypto-hotovostnou burzou Coinme. Nainštalovali 200 bitcoinových bankomatov vo svojich obchodoch po celých Spojených štátoch.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Putin hovorí, že ťažba kryptomien má v Rusku svoje výhody

Okrem toho Walmart od roku 2018 používa technológiu blockchain na riadenie dodávateľského reťazca, zákaznícke trhy a inteligentné zariadenia.

Podľa analytikov z Morgan Stanley by Metaverzum mohlo pre maloobchodníkov predstavovať príležitosť vo výške 8 biliónov dolárov.

Počas tretieho štvrťroka 2021 dosiahol gigant podľa Digital Commerce 360 ​​tržby 11,1 miliardy USD. Je najväčším súkromným zamestnávateľom v USA s trhovou kapitalizáciou viac ako 406 miliárd USD. Prevádzkuje sieť hypermarketov, diskontných obchodných domov a obchodov s potravinami.

Prečítaj si aj tento článok - Solana ako „krypto Visa“? Kapacitu transakcií zvládne

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.