Voľby v USA - prečo môžu pomôcť krypte v raste

Redakcia Bitcoin Skupiny

03.11.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Za niečo viac ako tri týždne sa objem obchodov na decentralizovanej platforme Polymarket zmenil z nuly na takmer 3 milióny dolárov. Platforma umožňuje používateľom uzatvárať krypto stávky na vysoko diskutované aktuálne udalosti a verejné témy vrátane politiky, popkultúry, obchodu a zdravia.

Voľby a politické debaty priťahujú na tieto platformy vysoký počet obchodníkov a  nových používateľov kde sa uzatvárajú kryptové stávky.

Používajú ho ľudia, ktorí nie sú ani krypto natívnymi používateľmi. Nerozumejú ani úplne kryptomenám, ale stávkujú.

Voľby sú teraz, ale čo potom?

Náhly nárast objemu nie je zďaleka šokujúci vzhľadom na rozsah a dôležitosť volieb.

Predikčné platformy založené na kryptomenách by práve teraz mali na blockchaine prekvitať. Voľby vdýchli život trhom, ale čo sa stane, keď sa skončia? Budú kryptomenami ľudia rovnako nadšení?

Stávkové platformy chcú udržať týchto nových ľudí vytvorením turnajov v v štýle Battle Royale, ktoré sú ideálne pre športové podujatia. Voľby sú totižto jednorázová krátkodobá záležitosť.

Blockchain bol dlho považovaný za najlepšiu platformu pre prosperitu predikčných trhov. Centralizované stávkové platformy ako PredictIt však stále vedú túto hru. PredictIt má 214 „trhov“ alebo stávkových scenárov v porovnaní s 19 trhmi Polymarketu.

Dopyt po stávkových trhoch založených na blockchaine vždy existoval. Momentálne je trh tak rozšírený, že dosledkom volieb môže byť masívne zvýšenie povedomia aj o kryptomenách. Udržia sa tak noví používatelia krypto na trhu dlhodobo alebo ide iba o volebné obdobie? To samozrejme ukáže iba čas, no spomínané platformy budú určite stimulovať týchto ľudí aj naďalej.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Grayscale prudko rastie - vlastnia už vyše 500,000 BTC!
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.