Vitalik Buterin - budúcnosť vidí v adopcii CBDC

Redakcia Bitcoin Skupiny

11.12.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Spoluzakladateľ Etherea sa domnieva, že CBDC sú dobré pre makroekonomiku, ale sú tu aj určité výzvy. Digitálne meny centrálnych bánk alebo CBDC budú v budúcnosti pomerne ľahko konvertovateľné na kryptomeny, domnieva sa spoluzakladateľ Etherea - Vitalik Buterin.

Na svojom vystúpení na singapurskom Fintech Festivale 2020 9. decembra Buterin uviedol, že očakáva veľa spôsobov výmeny CBDC za kryptomeny ako Bitcoin (BTC), ako aj ďalšie digitálne tokeny:

„Existuje otázka, ako budú tieto digitálne meny centrálnej banky interagovať s krypto aj digitálnymi menami všeobecnejšie.“ V nasledujúcich desaťročiach bude pribúdať viac digitálnych aktív rôzneho druhu. Očakávam, že bude veľa príležitostí na spravodlivú výmenu medzi rôznymi druhmi majetku a prechod z jedného ekosystému do druhého.“

Buterin tiež vyjadril optimizmus v súvislosti s globálnym vývojom CBDC. Poznamenal, že digitálne peniaze centrálnej banky majú veľa potenciálnych výhod, napríklad zjednodušenie makroekonomiky. Koncept CBDC však prichádza s mnohými súvisiacimi obavami, ako sú problémy s ochranou súkromia, poznamenal Buterin.

Na podujatí Buterin tiež stručne hovoril o sledovaní distribúcie vakcín COVID-19 na základe blockchainu. Povedal, že ide o dobrý príklad prípadov použitia reťazca.

Čítajte tiež - Do kryptomien prúdi rekordný kapitál zo zlata!

CBDC ako nevyhnutná budúcnosť

Spoluzakladateľ Etherea bol presvedčený, že blockchain prinesie v budúcnosti ešte viac podobných prípadov použitia, najmä s rastúcou škálovateľnosťou. „V prípade vakcín konkrétne pre COVID-19 je hlavnou výzvou to, že vytvorenie týchto vecí si vyžaduje čas. Navyše ľudia chcú dostať tieto vakcíny pomerne rýchlo, aby sa svet mohol vrátiť do normálu,“ dodal.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Poplatky ETH poklesli z dôvodu zníženia objemu DEX a DeFi

Koncept CBDC sa ukázal ako jeden z najväčších trendov v menovej politike za posledné dva roky, keď krajiny ako Čína a Švédsko pilotovali digitálne fiat meny. V polovici novembra predpovedala Deutsche Bank, najväčšia banková inštitúcia v Nemecku, že CBDC z dlhodobého hľadiska nahradia hotovosť.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.