Visa oznamuje novú kryptomenovú poradenskú službu

Redakcia Bitcoin Skupiny

09.12.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Platobný gigant Visa uvádza na trh nové konzultačné a poradenské služby s cieľom pomôcť svojim klientom orientovať sa vo svete kryptomien.

Spoločnosť v stredu uviedla, že jej poradenská prax v oblasti kryptomien, ktorá je súčasťou jej konzultačnej a analytickej divízie, bude ponúkať poradenstvo. Predovšetkým bude určené finančným inštitúciám, maloobchodníkom a iným firmám. Bude sa týkať všetkého od zavádzania kryptografických funkcií a skúmania nezameniteľných tokenov až po vývoj peňaženiek pre digitálne meny centrálnej banky.

Podľa spoločnosti Visa je časť záujmu bánk o kryptomeny v tom, aby zostali konkurencieschopné. Visa uviedla, že 40 % opýtaných vlastníkov kryptomien uvádza, že by pravdepodobne v najbližších 12 mesiacoch zmenili svoju primárnu banku. A to na takú, ktorá ponúka produkty súvisiace s kryptomenami.

Podľa agentúry Reuters je americká spoločnosť poskytujúca finančné služby, UMB, klientom kryptografických poradenských služieb spoločnosti Visa.

Prišli sme do spoločnosti Visa, aby sme sa dozvedeli viac o kryptomenách a stablecoinoch a o prípadoch použitia, ktoré sú najrelevantnejšie pre nás,“ povedala Uma Wilson, výkonná viceprezidentka UMB Bank.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Prečítaj si tiež - Trading, cesta k úspechu – Psychológia a straty #10

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Binance investuje 200 miliónov do časopisu Forbes

Vise prehlbuje vstup do kryptotrhu

Tento krok predstavuje najnovší pokus spoločnosti Visa preniknúť hlbšie do odvetvia kryptomien. Spoločnosť v minulosti požiadala o mnohé patenty súvisiace s blockchainom. Výskumný tím spoločnosti tiež pracuje na projekte „Universal Payment Channel“, ktorý je centrom interoperability blockchainu. Ten spája viacero blockchainových sietí a umožňuje presun digitálnych aktív z rôznych protokolov a peňaženiek.

Visa je jedným z mnohých spracovateľov platieb, ktorí v posledných rokoch vstúpili do trhu s kryptomenami. Jeho rival, Mastercard, nedávno spustil krypto-prepojené platobné karty v celom ázijsko-pacifickom regióne. Gigant pre online platby PayPal spustil začiatkom tohto roka novú spotrebiteľskú aplikáciu pre kryptomeny, úspory a priame vklady.

Mohlo by ťa zaujímať - Bitcoin verzus akcie – Do čoho investovať!

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.