Veľryby pohltili za 25 dní až 90 000 BTC

Redakcia Bitcoin Skupiny

17.06.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bitcoinové veľryby hromadia hlavnú kryptomenu. Milionárske adresy akumulovali za posledných 25 dní okolo 90 000 BTC. Akumuláciu identifikoval agregátor údajov kryptomenového trhu Santiment, ktorý poukázal, že peňaženky so 100 až 10 000 BTC (ktoré spoločnosť Santiment označila za milionárske adresy), sú teraz najväčším segmentom bitcoinových hodlerov a v súčasnosti tvoria 48,7% ponuky Bitcoinu.

Nikto sa BTC nechce zbavovať

Nedávna nákupná horúčka tak posúva adresy milionárov na sedemtýždňové maximum z hľadiska počtu držaných Bitcoinov. Adresy predstavujú viac ako 9,11 milióna BTC - čo je pokles o iba pár percent z ich maxima v polovici apríla. Zdá sa tak, že veľryby držia približne rovnaké množstvo BTC ako pred veľkým predpadom.

Na druhej strane aj mineri v poslednej dobe akumulujú Bitcoin. Poskytovateľ analytiky on-chain, spoločnosť Glassnode, identifikoval, že týždenný odtok Bitcoinov z minerských adries 16. júna klesol na päťmesačné minimum, zhruba 1,7 milióna dolárov. Podiel ponuky predstavovanej adresami s menej ako jedným Bitcoinom sa od decembra 2017 zdvojnásobil a predstavuje zhruba 5% trhového stropu Bitcoinu.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Aktívna ponuka BTC je na 5-mesačnom minime

Zdá sa tak, že veľa veľrýb a minerov hodluje svoje mince v očakávaní vyšších cien. Whale Alert, ktorý monitoruje transakcie, identifikoval od 14. júna dva prevody v hodnote zhruba 5 000 BTC (200 miliónov dolárov) určené pre Coinbase. To naznačuje, že aspoň niektorí veľkí investori sa snažia obchodovať ich Bitcoin. Aj keď väčšina veľkých peňaženiek Bitcoiny neobchoduje, nič to nemení na tom, že Bitcoinu sa nechce nikto zbaviť.

PrimeXBT

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.