Veľké porovnanie software wallet – Ktorá je najlepšia?

Redakcia Bitcoin Skupiny

16.09.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Softvérové ​​peňaženky sú peňaženky na ploche, ktoré sú pripojené k internetu. Pre obchodovanie je nevyhnutnou podmienkou výber tej najlepšej peňaženky. Aj keď ste pripojení k internetu, výber tej správnej peňaženky vám pomôže bezpečne uložiť vaše kryptomeny ako bitcoin.

Pred výberom softvérovej peňaženky musíte skontrolovať, či je táto peňaženka podporovaná vo vašom operačnom systéme. Napríklad ak ste vlastníkom operačného systému Windows, nemôžete si stiahnuť žiadnu peňaženku, ktorá podporuje Mac. Existuje veľa softvérových peňaženiek s bitcoinmi, ale musíte starostlivo zvoliť tú pravú.

Tu je zoznam niektorých z najlepších softvérových peňaženiek pre bitcoiny za posledný rok:

  • Electrum
  • Exodus
  • Bitcoin Core
  • Jaxx Liberty
  • Atomic Wallet
  • CoPay
  • Armory

Electrum

Štatistika hovorí, že takmer 10% bitcoinových transakcií sa deje v spoločnosti Electrum. Electrum je ľahká bitcoinová desktopová peňaženka, ktorá podporuje rôzne operačné systémy ako Windows, Linux a Mac OS. Electrum je možné integrovať do najpopulárnejších hardvérových peňaženiek, ako sú Trezor, Ledger Nano a KeepKey. Jedinou nevýhodou je, že nie je ideálny pre začiatočníkov kvôli svojmu nie veľmi ľahkému rozhraniu.

Kliknite SEM a stiahnite si peňaženku Electum.

Electrum
Electrum

Exodus

Exodus je jednou z najpopulárnejších softvérových peňaženiek s bitcoinmi, ktorá podporuje spolu s bitcoinmi aj mnoho ďalších kryptomien. Exodus lite vám pomôže s jednoduchým rozhraním, ktoré je vhodné pre začiatočníkov. Na používanie peňaženky nepotrebujete žiadnu registráciu a podporuje operačné systémy Windows, Mac a Linux OS, takže sa nemusíte obávať, že nepodporuje váš operačný systém. Peňaženka Exodus je obľúbenou voľbou pre bitcoinové softvérové ​​peňaženky. Medzi používateľmi kryptomenien sa dokonca hovorí, že má aj najlepšiu aplikáciu.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Harmonický alt. pattern BAT aneb čteme pohyby od WHALES

Kliknite SEM a stiahnite si peňaženku Exodus

Exodus
Exodus

Bitcoin Core

Bitcoin Core je populárna bitcoinová desktopová peňaženka, ktorá slúži ako bitcoinový uzol, ktorý plne ponúka overenie platby pomocou bitcoinovej peňaženky. Bitcoin Core je open source a bezplatný softvér, ktorý je kompatibilný so softvérom poskytujúcim anonymitu - Tor. Bitcoin Core sa považuje za jednu z najlepších softvérových peňaženiek pre bitcoiny, ktoré fungujú na decentralizovanom ekosystéme BTC. Začiatočníci to môžu mať spočiatku trochu ťažké, na čo si ale môžu zvyknúť  časom.

Kliknutím SEM a stiahnite si peňaženku Bitcoin Core.

Bitcoin Core
Bitcoin Core

Jaxx Liberty

Jaxx je populárna softvérová peňaženka BTC, ktorá podporuje kryptomeny ako Bitcoin, Dash, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash a mnoho ďalších. Jaxx sa zameriava na prilákanie más a zjednodušenie blockchainu ako svoju jedinečnú ponuku. Okrem rozhrania pre stolné počítače, má Jaxx dokonca aj svoju vlastnú mobilnú verziu. Umožní vám uložiť vaše dáta, ktoré môžete chrániť pomocou kódu PIN. Jaxx je odporúčaný pre všetky typy používateľov - začiatočníkov aj odborníkov.

Jaxx Liberty
Jaxx Liberty

Atomic Wallet

Atomic wallet podporuje spolu s bitcoinmi viac ako 300 kryptomien a je dostatočne transparentná a spoľahlivá na zníženie úsilia vynaloženého na kryptomeny. Decentralizovaná výmena informácií pomáha predchádzať rizikám tretích strán. Vďaka silnému šifrovaniu máte úplnú kontrolu nad svojimi súkromnými kľúčmi. Najlepšie na tom je, že k svojim finančným prostriedkom máte prístup, kedykoľvek máte chuť.

Kliknutím SEM a stiahnite si peňaženku Atomic.

Atomic
Atomic

CoPay

CoPay je populárna desktopová peňaženka špecifická pre bitcoiny, vyvinutá spoločnosťou BitPay. Využíva služby Bitcore Wallet Services na sieťové prepojenie a vzájomnú synchronizáciu. CoPay je tiež mobilná peňaženka, ktorá podporuje Android a iOS. CoPay je k dispozícii pre operačné systémy Windows aj Linux. Používatelia môžu získať zabezpečenie založené na zariadeniach, pretože súkromné ​​kľúče nie sú uložené v cloude.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Mining BTC - Ako na to

Kliknutím SEM a stiahnite si peňaženku CoPay.

CoPay
CoPay

Armory

Armory je open source cold wallet, ktorá tiež poskytuje multisig zabezpečenie a ďalšie vylepšené bezpečnostné funkcie. Cold úložisko znamená, že súkromné ​​kľúče sa ukladajú offline a preto je chránená od akýchkoľvek druhov hackerov a krádeží. Desktopová verzia Armory je pohodlná na používanie a inštaláciu a podporuje operačné systémy Windows, Mac a Linux.

Kliknutím SEM a stiahnite si peňaženku Armory.

Armory
Armory
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.