Valkyrie spustil burzový fond s expozíciou v BTC

Redakcia Bitcoin Skupiny

17.12.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Správca kryptoaktív, spoločnosť Valkyrie, spustila burzový fond s expozíciou v BTC na burze Nasdaq.

V stredajšom podaní SEC Valkyrie uviedla, že jej ETF Balance Sheet Opportunities nebude investovať priamo do BTC ale 80 % jej čistých aktív ponúkne vystavenie kryptografickým aktívam prostredníctvom cenných papierov amerických spoločností s Bitcoinom vo svojich súvahách. Tieto spoločnosti môžu zahŕňať správcov, kryptoburzy a obchodníkov.

V podaní sa uvádza, že ETF spoločnosti Valkyrie môže investovať až 10 % svojich čistých aktív do cenných papierov spoločností ťažiacich BTC. Okrem toho až 5 % do cenných papierov združených do investičných nástrojov v USA, ktoré držia bitcoiny. V čase zverejnenia informácie sa akcie fondu pod tickerom VBB obchodujú za 24,48 USD, pričom od spustenia v stredu klesli o viac ako 1,5 %.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Prečítaj si tiež - ETH v hodnote 33,5 miliárd „uväznené“ v kontrakte

Schváli SEC aj priame investovanie do BTC?

Najnovšie podanie Valkyrie ETF nasleduje po tom, ako firma v októbri spustila Bitcoin Strategy ETF, ktorá ponúkla nepriamu expozíciu voči BTC s termínovými kontraktmi vysporiadanými v hotovosti. Akcie fondu sa momentálne obchodujú na Nasdaq za 18,70 USD, čo od otvorenia 22. októbra predstavuje pokles zhruba o 27 %.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
DeFi trh spadol o 25% za jediný deň - Avšak je nádej na rast!

SEC dala zelenú investičným nástrojom spojeným s bitcoinovými derivátmi vrátane jedného od Valkyrie a druhého od ProShares. Regulačný orgán však ešte musí schváliť aplikáciu umožňujúcu priame investície do kryptomien. V Spojených štátoch sa stále zvažuje niekoľko aplikácií kryptomenových ETF, zatiaľ čo ich sused na severe – Kanada – schválil BTC ETF spoločnosti Fidelity.

Mohlo by ťa zaujímať - Spôsobí inflácia presun kapitálu do kryptomien?

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.