USDC prekonal Tether v ponuke na sieti Ethereum

Redakcia Bitcoin Skupiny

19.01.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

USD Coin (USDC) spoločnosti Circle dosiahol významný míľnik. Prekonal Tether (USDT) v celkovej ponuke v sieti Ethereum. Aktuálna ponuka USDC na Ethereu v čase písania je 40,06 miliardy tokenov, tesne pred ponukou USDT vo výške 39,82 miliardy.

Tether je najpopulárnejší stablecoin minimálne od roku 2016. Pôvodne zdieľal trh so stablecoinmi BitUSD a NuBits (USNBT), keď bol spustený koncom roka 2014. V tom čase USDT bežal na Omni. Posledné dve menované upadli do úzadia pre stratu fixácie na dolár a zbavovania sa používateľov. USDC sa v roku 2018 objavil ako transparentnejší a regulovanejší konkurent Tetheru, ktorý je už roky predmetom kritiky pre pochybnosti o jeho podpore.

USDT je ​​stále najpopulárnejším stablecoinom s celkovou ponukou 78,5 miliardy. 50 % ponuky (38,7 miliardy) tokenov je v sieti Tron. USDT možno nájsť aj na reťazcoch BSC, Solana, Huobi ECO Chain, Avalanche, Polygon a 13 ďalších reťazcoch alebo riešeniach vrstvy 2.

Pochybnosti o podpore Tetheru spôsobili, že jeho verejný obraz v priebehu rokov klesol. Spoločnosť sužuje polemika o tom, ako je stablecoin zaistený a ako sú spravované jeho rezervné fondy.

Vydanie dvoch správ o konsolidovaných rezervách o finančných rezervách Tetheru od účtovnej firmy Moore Cayman v roku 2021 pochybovačov neupokojilo. Vo svojej najnovšej finančnej správe Tether odhalil, že okrem iných aktív kryjúcich USDT vlastní 30,8 miliardy dolárov v nešpecifických komerčných papieroch.

Bude USDC jedničkou?

Spoločnosť Circle bola vo svojich rezervách transparentnejšia, aj keď nie v takom rozsahu, ako to niektorí kritici požadujú. V auguste 2021 prezidentka Coinbase Emilie Choi povedala, že rezervy USDC, ktoré podporujú druhý najväčší stablecoin na trhu, sa úplne presunú do hotovosti a amerických štátnych dlhopisov. To sa skutočne stalo do 27. októbra 2021 podľa správy nezávislého účtovníka, ktorú vypracoval Grant Thornton.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Ktoré kryptomeny dobiehajú Ethereum vo vývoji?

Coinbase je blízkym partnerom Circle, digitálnej platobnej služby, ktorá pomohla spustiť USDC v októbri 2018. Circle je podporovaný spoločnosťami Bitmain, China Everbright Bank a ôsmimi ďalšími.

Podporuje snahy o upevnenie regulačného rámca pre všetky stablecoiny. Generálny riaditeľ spoločnosti Circle Jeremy Allaire podporil návrh Bidenovej správy z novembra 2021, aby sa s emitentmi stablecoinov zaobchádzalo podobne ako s bankami. Allaire sa v decembri 2021 zúčastnil aj kongresového vypočutia s niekoľkými poprednými predstaviteľmi kryptomenového priemyslu, aby prediskutoval smerovanie politiky s výborom pre finančné služby.

Centralizované stablecoiny USDT, USDC a BUSD sú v súčasnosti prvé tri vo svojej kategórii, avšak decentralizované stablecoiny sa začali množiť.

TerraUSD (UST) je štvrtý najväčší stablecoin, no je najrýchlejšie rastúci od novembra 2021. Odvtedy prekonal Magic Internet Money (MIM) a DAI (DAI) a dosiahol trhovú kapitalizáciu 10,7 miliardy USD.

Mohlo by ťa zaujímať aj tento článok - Polygon spúšťa upgrade Ethereum EIP-1559 – začína spaľovanie MATIC

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.