Uniswap v3 obieha v2 - generuje vyššie poplatky ako BTC

Redakcia Bitcoin Skupiny

26.05.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Najväčšia decentralizovaná burza na svete stále rastie a novo spustený Uniswap v3 teraz prekonal verziu dva, čo sa týka denných objemov.

Okrem toho, že v3 prekonala denné objemy transakcií v2, obe jednotlivo prekonali Bitcoin z hľadiska generovania denných poplatkov. Tento krok pozoroval zakladateľ Uniswap Hayden Adams, ktorý uviedol, že obe verzie generujú viac denných a týždenných poplatkov ako ťažiari Bitcoinov.

Údaje z Cryptofees ukázali, že Uniswap v3, ktorý bol uvedený na trh 5. mája, vygeneroval 4,5 milióna dolárov, zatiaľ čo v2 za tento deň vygeneroval poplatky 3,8 milióna dolárov. Bitcoin v tom čase zaostával za oboma s denným generovaním poplatkov 3,7 milióna dolárov.

V čase písania tohto článku web oznamoval, že Uniswap v3 vygeneroval 4,1 milióna dolárov v súčasnom 24-hodinovom období, zatiaľ čo v2 je na druhom mieste s 3,2 miliónmi dolárov. SushiSwap je ďalší najväčší DEX po Uniswape s 2,135 miliónmi dolárov. Poplatky za predchádzajúci deň týkajúce sa Bitcoinu dosiahli 2,821 milióna dolárov. Kritici však často vyčítajú Uniswapu vysoké poplatky a že údaje o príjmoch sú v skutočnosti výmennými poplatkami platenými poskytovateľmi likvidity a nie gas poplatkami. Pokiaľ ide o celkovú uzamknutú hodnotu, v2 stále dominuje s 5,8 miliardami dolárov v porovnaní s 1,46 miliardami dolárov v3.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
DeFi TVL na novom ATH – dáta ukazujú pokračovanie býčieho trendu

Úspech spoločnosti Uniswap bol taký výrazný, že sa ho chopil The Wall Street Journal, ktorý naznačuje, že DEX a ďalšie podobné subjekty predstavujú pre Coinbase rastúcu hrozbu. V správe z 24. mája sa uvádzalo, že Uniswap mal v apríli objem 36,6 miliárd dolárov, v porovnaní so 110 miliardami v Coinbase.

UNI taktiež na cene rastie

UNI/USD Zdroj: Tradingview

Cena UNI sa od lokálneho minima 13,00$ počas obrovského výpredaja vyšplhala už na dvojnásobok a momentálne sa obchoduje na cene 27,35$. Objemy obchodovania taktiež narastajú. Retracement je teda v porovnaní so zvyškom trhu dosť silný. Od ATH sme však stále vzdialení približne 63%.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.