Údaje o sieti Ethereum naznačujú, že by mohlo ísť o býčiu pascu

Redakcia Bitcoin Skupiny

09.02.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Aby sme pochopili, ako sú si obchodníci istí ozdravením ceny Etherea, mali by sme analyzovať údaje o termínovaných kontraktoch. Tento nástroj je preferovaným trhom maloobchodníkov, pretože jeho cena má tendenciu sledovať bežné spotové trhy.

V každom obchode s futures sa vždy spájajú longs (kupujúci) a shorts (predajcovia), ale ich využitie pákového efektu sa líši. V dôsledku toho budú burzy účtovať sadzbu financovania ktorejkoľvek strane, ktorá požaduje väčší pákový efekt. Tento poplatok sa platí druhej strane.

8-hodinová miera financovania ETH perpetuálnych futures
8-hodinová miera financovania ETH perpetuálnych futures. Zdroj: Coinglass

Tento indikátor nám povie, či sú maloobchodníci nadšení, čo by spôsobilo, že sa posunie nad 0,05 %, čo zodpovedá 1 % za týždeň. Všimnite si, ako posledných pár mesiacov vykazovalo mierne negatívnu mieru financovania, čo odrážalo medvedí sentiment. V súčasnosti nič nenasvedčuje tomu, že by si maloobchodní obchodníci boli dostatočne istí, aby znovu otvorili dlhé pozície s pákovým efektom.

Mali by sme analyzovať údaje o reťazci siete Ethereum, aby sme pochopili, či nedostatok dôvery je špecifický pre obchodovanie s pákovým efektom. Napríklad, aj keď medzi cenou Etherea a používaním siete neexistuje žiadny konkrétny vzťah, nízky objem transakcií a pokles počtu aktívnych používateľov by mohli byť problémom.

Metriky v reťazci ETH vyvolávajú obavy

Meranie peňažnej hodnoty transakcií v sieti poskytuje spoľahlivý indikátor efektívneho využitia. Samozrejme, táto metrika by mohla byť maskovaná zvýšeným prijatím v riešeniach vrstvy 2, ale zostáva východiskovým bodom.

Súčet natívnych tokenových jednotiek prenesených za deň
Súčet natívnych tokenových jednotiek prenesených za deň. Zdroj: CoinMetrics

Aktuálny priemer 6,2 miliardy dolárov za dennú transakciu predstavuje 55-percentný pokles oproti decembrovému maximu a nie je ani zďaleka vzdialený od 1-ročného minima na úrovni 5,6 miliardy dolárov. Dá sa teda s istotou dospieť k záveru, že používanie tokenu Ethereum nevykazuje známky rastu, aspoň na primárnej vrstve.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
DeFi TVL na novom ATH – dáta ukazujú pokračovanie býčieho trendu

Analytici by tiež mali skontrolovať metriky používania decentralizovaných aplikácií. Treba pamätať na to, že Total Value Locked (TVL) sa výrazne sústreďuje na úverové platformy a decentralizované burzy (DEX). V dôsledku toho meranie počtu aktívnych adries poskytuje širší pohľad.

30-dňová aktivita na sieti ETH
30-dňová aktivita na sieti ETH. Zdroj: DappRadar

Okrem trhu s nezameniteľnými tokenmi (NFT) Opensea zaznamenali ethereové dApps mesačný 28-percentný pokles počtu aktívnych adries. Stručne povedané, sú to neuspokojivé údaje o používaní, pretože sieť inteligentných zmlúv bola špeciálne navrhnutá na hosťovanie decentralizovaných aplikácií.

Pokiaľ nedôjde k nárastu transakcií a metrík používania dApps, investori budú interpretovať akýkoľvek pohyb ceny Etherea nad 3 000 USD ako potenciálnu pascu na býka.

Mohlo by ťa zaujímať – Do roku 2026 bude 25 % ľudí používať metaverzum – prieskum

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.