Trump končí rokovania o stimuloch - BTC a trhy odpovedajú pádom

Redakcia Bitcoin Skupiny

07.10.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Prezident Donald Trump sa rozhodol odložiť rokovania týkajúce sa druhého balíka stimulačných prostriedkov na koronavírus až do prezidentských volieb.

Oznámenie prichádza v rozhodujúcom čase, keď sa blížia americké prezidentské voľby a sú stanovené na 3. novembra. Prezident Trump, ktorý sa v súčasnosti zotavuje zo samotného nakazenia sa koronavírusom, sa dnes prihlásil na svoj Twitter a uviedol:

„Dali sme veľmi veľkorysú ponuku vo výške 1,6 bilióna dolárov a ona (Nancy Pelosi) ako obvykle nerokuje v dobrej viere. Dal som svojim zástupcom pokyn, aby prestali rokovať až do volieb. Po mojom víťazstve schválime hlavný stimulačný zákon, ktorý sa zameriava na pracovitých Američanov a malé firmy.“

Zdá sa, že si americký prezident protirečil potom, čo pred troma dňami vyzval demokratické aj republikánske strany, aby uzavreli dohodu o zavedení stimulačného balíka. Rokovania o stimuloch COVID-19 prebiehajú už mesiace, americká ekonomika upadá a milióny Američanov trpia nezamestnanosťou v dôsledku pandémie.

Čítajte tiež - DeFi indexy padajú napriek silným fundamentom- prečo?

Cena bitcoinu klesá

Krátko po tweete prezidenta Trumpa, to vyvolalo na burze klesajúci trend, keď  Dow Jones klesol o 1,3%.

Cena bitcoinu tiež klesla o 1,6% za posledných 24 hodín. V súčasnosti sa v čase písania článku obchoduje BTC na úrovni približne 10,600$, čo predstavuje pokles o približne 200$.

Pokles bitcoinu naznačuje, že stále koreluje spolu s tradičnými trhmi. Predtým špekulovali analytici trhu, že bude trvať pár rokov, kým sa bitcoin úplne oddelí od tradičných trhov, možno preto, že nekryté meny, najmä americký dolár, zostávajú referenčnou hodnotou pre kryptomeny.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
BTC hodleri držia aj naďalej - 95% obchodov tvoria noví investori

Obchodníci očakávali dohodu o stimulačných dohodách na oboch politických stranách, pretože mnoho podnikateľov sa počas pandémie koronavírusu snažilo zostať na hladine. Zdá sa však, že ukončenie stimulačných rozhovorov vysušilo likviditu podporujúcu trhy.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.