Tretí najbohatší muž v Mexiku odporúča Bitcoin, jeho banka pracuje na prijatí

Redakcia Bitcoin Skupiny

28.06.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Ricardo Salinas Pliego, tretí najbohatší človek v Mexiku a zakladateľ spoločnosti Grupo Salinas, považuje Bitcoin za aktívum s mimoriadnymi vlastnosťami. Kryptomenu označuje za „zlato pre moderný svet“. Myslí si, že fiat peniaze sú podvodom.

Vysvetlil, že Bitcoin považuje za finančné aktívum, takže pre neho nie je dôležité, či je BTC menou alebo nie. Miliardár poukázal na to, že drahé kovy tiež nie sú meny. Salinas Pliego je tiež majiteľom mexickej banky Banco Azteca. Jeho súčasné čisté imanie je podľa Forbesu 15,8 miliárd dolárov.

Bitcoin (BTC)
1.25%
$ 27,883.47
$ 348.54
⇣ 27,503.37
26 Mar
⇡ 27,883.47

Taktiež odporúča mať Bitcoiny v investičných portfóliách. „Bitcoin je aktívum s medzinárodnou hodnotou, ktoré sa obchoduje s obrovskou likviditou na celom svete, a preto by malo byť v akomkoľvek portfóliu,“ uviedol.

Salinas Pliego poznamenal, že nedostatok je hlavným faktorom, ktorý robí Bitcoiny tak cennými a líši sa od fiat peňazí a kryptomien s neobmedzenými zásobami.  Pokiaľ ide o riziká, uviedol, že vláda môže zakázať Bitcoiny, ale neverí, že by to bol koniec kryptomien.

V nedeľu miliardár potvrdil, že 10% jeho portfólia je v BTC, a dodal: „Používanie Bitcoinu odporúčam a ja a moja banka pracujeme na tom, aby sme ako prvá banka v Mexiku prijali Bitcoiny.“

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Analýza BTC futures a opcií - traderi sú mierne bullish
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.