Ktorý obchodný štýl je najlepší pre trading?

Ľuboš Kovár

22.01.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Trading - Pomerne často sa v tradingu stretávam s rôznymi názormi, niekedy dokonca hádkami o to, ktorý obchodný štýl je najlepší a čo vlastne obchodovať.

Trading - Správne pochopenie

Veľa začiatočníkov si myslí, že scalp je úplne najlepší, pretože dokáže vygenerovať za istú dobu veľa obchodov a teda logicky by aj zisky mali byť väčšie ako v prípade swing tradingu, kde realizujeme možno tak jeden obchod. Avšak nie je to tak. V podstate je jedno, či obchodujeme day, swing, alebo scalp trading. Všade sú tie výsledky približné rovnaké.

Prečo to tak je? Pretože zatiaľ čo za 100 scalp obchodov pozbierame drobné profity a zaplatíme vysoké poplatky, tak na 1 swing obchod často realizujeme profit v podobe aj + 100 % bez leverage. Samozrejme, berme to aj z opačnej strany, aj v takomto prípade môžu nastať aj straty. Avšak po obchodovaní jedného mesiaca systémov scalp a aj swing zistíme, že tie výsledky na 90 % sú takmer totožné.

Cesta k miliónu - Ako pasívne zhodnocovať váš kapitál?

 

Toto je dôležité!

Menší rozdiel je už v prípade aktívneho obchodovania a hodlovania. Rovnako každý trading štýl má svoje výhody, ale aj aj nevýhody. Napríklad tradingom sa dá živiť každý mesiac. Hodlovanie je skôr o investovaní ako o vyberaní ziskov. Avšak rovnako platí - nezáleží na obchodnom štýle, ale obchodnom systéme. Pokiaľ používame istý trading systém s nejakým nastavením RRR, indikátora a MM, tak kľúčové nie je to, aký TF používame, ale či je tento systém profitabilný.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Prečo cena Bitcoinu posledných 10 rokov tak šialene rastie?

Prečítaj si aj: Bubliny na trhu – Príležitosť pre odvážnych

Binance

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.