Trading, cesta k úspechu – Kapitál na burzovom účte #9

Ľuboš Kovár

28.11.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Trading – Dovolil by som si tvrdiť, že tento diel bude snáď spomedzi všetkých jeden z úplne najdôležitejších. Budeme sa rozprávať o kapitále na obchodnom účte.

Trading pravidlá budovania účtu

Už len z princípu platí, že bez kapitálu sa nedá obchodovať na burze. Respektíve aj dá, napríklad na demo účte, avšak nedá sa tak zarobiť ani cent. Vybudovať si obchodný účet môže niekedy trvať aj 10 rokov. Ako najefektívnejší spôsob cesty budovania účtu, ktorý mi trval približne 5 rokov, kým som sa dostal na čiastku, s ktorou sa už dalo niečo zarobiť, považujem nasledovné možnosti:

  • Neustále reinvestovať a nevyberať peniaze. Počas posledných 5 rokov, možno až na jednu výnimku, som ani raz nevyberal peniaze zo svojho trading účtu neberúc do úvahy zisky. Svoje peniaze som ďalej reinvestoval a dostával sa na stále vyššie a vyššie čiastky.
  • Samozrejme, tiež som začínal so sumou v rádoch niekoľkých stoviek dolárov. Bolo to síce málo, ale stále som si svoje zarobené peniaze mimo obchodovania odkladal a posielal na burzový účet. Hodnota portfólia nielen rástla na základe výkonu stratégie, ale aj podľa nákupov. Zrazu po roku som zistil, že z 500 EUR tam bolo niekoľko tisíc.
  • Začiatky na burze sú komplikované a veľa ľudí často nielen že musí okrem obchodovania na burze ešte živiť rodinu a chodiť do práce, ale nájsť si aj druhú robotu, ktorá obchodníkovi zaručí istý príjem, ktorý si odkladá na obchodný účet. Prvé roky bývajú náročné, ale potom každý mesiac je lepší a lepší, až nakoniec zistím, že obchodovanie na burze mi tvorí 80 % môjho príjmu a ja už nemusím chodiť do práce.
PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Trading, cesta k úspechu - Najčastejšie chyby vol. 2 #4

Rovnako ako v prípade tvorby stratégie, tento proces môže trvať niekoľko rokov. Je to individuálne. Obchodník si určite prežije ťažké roky, avšak ja osobne si myslím, že to stojí zato. Hlavne sa netreba vzdávať.

Viac o obchodovaní na burze sa dozvieš tu.

Binance

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.