TOP 5 momentov, ktoré hýbali krypto svetom počas roka 2020

Ľuboš Kovár

31.12.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Rok 2020 bol nie je v rámci politického, ale aj ekonomického sveta jeden z najbúrlivejších. Čo však malo najväčší dopad na cenový vývoj a progres krypomien? Vybrali sme top 5 udalosti, ktoré sa udiali počas roka 2020.

Bitcoin crash - 13.03.2020

Ako chutí takzvaný čierny piatok sme mohli počas tohto roka vyskúšať aj na Bitcoine a celkovo kryptomenách. Počas jedného marcového týždňa Bitcoin stratil viac ako 50 % svojej hodnoty a prepadol sa na 4 000 dolárov. Keď by niekto toto predpovedal na začiatku roka, tak asi by sme ho všetci brali za blázna. V tomto prípade sa ale ukázalo, že obchodovanie na burze je zradne a treba byť pripravený na úplne všetko.

Halving - 11.05.2020

Po 4 rokoch tu máme v poradí už 3 Bitcoin halving. Ešte počas delenia BTC odmien pre minerov v roku 2016 bolo diskutabilné, či skutočne tento fundament má dopad na cenu, alebo nemá. Teraz sa však potvrdzuje, že halving minimálne čiastočný dopad na cenový vývoj má. Na burzy od minerov putuje o polovicu menej mincí a teda Bitcoin má o niečo väčší priestor k ak nie rastu, tak aspoň stabilizovaniu hodnoty.

DeFi revolúcia, alebo bublina? - 07.06.2020

DeFi technológa nie žiadny nový vynález. Ešte počas roka 2016 na trh prichádza altcoin Maker so svojím prvým DeFi produktom. Ten pravý rozmach však začal až počas júna 2020. A to po zalistovaní veľkých altcoinov ako MKR, COMP a BAL na väčšie burzy ako napríklad Binance, Coinbase a Huobi. Je zaujímavé, že tento pre niekoho možno trápny fundament spôsobil nakoniec veľký rozmach DeFi sveta a začali sa o túto technológiu zaujímať milióny fanúšikov. O mesiac na to takmer každý DeFi altcoin robí viac ako 100 % rast.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
ETH padlo viac ako BTC, no dlhodobé vyhliadky sú býčie

Pump na XRP a následne zlyhanie - 20.11.2020

XRP počas novembra ohlásilo airdrop novej mince Spark. Investori a obchodníci na tento fundament reagovali veľmi pozitívne a vystrelili cenu tohto altcoinu o niekoľko stoviek percent. Dokonca ešte počas takzvaného snapshotu, kedy sa zaznamenalo kto má nárok na nové mince cena XRP konsolidovala na lokálnom high a nič by nenaznačovalo tomu, že príde veľký pokles. Maximálne sa dalo čakať, že príde korekcia. Už o 2 týždne na to vyšla správa o súdnej žalobe od SEC a burzy následne na to pozastavujú obchodovanie na dobu neurčitú. XRP stráca 60 % svojej hodnoty. A to počas jedného týždňa.

Prečítaj si aj: Grayscale v reporte hlási masívny úpadok XRP a XLM – Bitcoin naďalej zvyšuje dominanciu

Bitcoin ATH - 30.11.2020

30.11.2020 je deň, kedy Bitcoin aj napriek tvrdej ofenzíve mainstremu dokázal opäť po 3 rokoch prekonať ATH. V súčasnosti dokonca atakuje hranicu 30 000 dolárov.

Binance

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.