TOP 3 ukazovatele, ktoré naznačujú pokračovanie rastu

Redakcia Bitcoin Skupiny

09.10.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Analytici očakávajú, že cena bitcoinu znovu otestuje 11 000 dolárov. Minulý týždeň BTC klesol pod 10 500 dolárov, ale 9. októbra sa cena vrátila na 10 940 dolárov.

V krátkodobom horizonte existujú tri faktory, ktoré môžu zvýšiť býčiu náladu a stlačiť cenu nad 11 000 dolárov. Možným katalyzátorom sú:

  1. investície spoločnosti Square do bitcoinu vo výške 50 miliónov dolárov
  2. predĺžená fáza akumulácie
  3. nedávny nárast aktivity 
BTC / USD
BTC / USD

Inštitucionálny záujem

8. októbra spoločnosť Square, konglomerát platieb v hodnote 81 miliárd dolárov, oznámila, že kúpila bitcoin v hodnote 50 miliónov dolárov, čo predstavuje 1% celkových aktív spoločnosti.

Čítajte tiež - DeFi trh spadol o 25% za jediný deň – Avšak je nádej na rast!

V oficiálnom vyhlásení finančná riaditeľka spoločnosti Square, Amrita Ahuja uviedla, že investícia do bitcoinu je krokom k finančnému začleneniu.

Investícia symbolizuje rastúci inštitucionálny dopyt po bitcoine ako investičnom prostriedku a uchovávateľovi hodnoty.

Toto oznámenie prichádza iba mesiac po tom, čo spoločnosť MicroStrategy, ktorá je uvedená na burze Nasdaq, kúpila bitcoin v hodnote 425 miliónov dolárov.

Predĺžená akumulačná fáza BTC

Bitcoin sa minulý mesiac pohyboval v rozmedzí od 10 500 do 11 000 dolárov. Keď volatilita BTC počas dlhého obdobia prudko poklesne, je pravdepodobné, že dôjde k veľkému cenovému pohybu.

30-dňová volatilita je teraz na 20%, čo bolo za posledných päť rokov historicky iba 7-krát.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
BTC putuje preč z búrz - pokles až o 20% za jediný rok!

Zvyšuje sa tiež pravdepodobnosť vytvorenia akumulačnej fázy vzhľadom na to, že BTC chránil úroveň podpory na honote 10 500 dolárov.

BTC aktivita v reťazci stúpa

Počet aktívnych adries za deň sa v posledných týždňoch zvýšil. Ide tak o možné zvýšenie dopytu investorov v Číne.

Bitcoin hashrate
Bitcoin hashrate

Popri aktivite v blockchaine bitcoinu sa hashrate neustále zvyšuje na nové maximá. To naznačuje, že mineri sú presvedčení o strednodobom cenovom trende BTC.

Bitcoin hash rate dosahuje nové ATH a dotkne sa hodnoty 170 exahashov prvýkrát v histórii na hodinovom grafe (24h MA). To je nárast asi o 40% od májového polovičného zníženia, čo podstatne zvyšuje bezpečnosť siete.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.