TOP 3 ukazovatele BTC, ktoré sledovať tento týždeň

Redakcia Bitcoin Skupiny

13.09.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

V dnešnom článku sa pozrieme na top 3 ukazovatele BTC, ktoré je potrebné tento týždeň sledovať. Posledné dni totižto cena Bitcoinu skôr stagnuje a víkend nepriniesol nič nové. Sme však z dlhodobého hľadiska stále bullish alebo sa sentiment obrátil?

Podobnosť s rokom 2017 a 2013

Bitcoin v tomto roku stále napodobňuje rok 2017, pokiaľ ide o cenové zisky. Vyplýva to z údajov obchodnej platformy Decentrader.

Porovnanie bull trendov BTC. Zdroj: Decentrader

Graf ukazuje, do akej miery zmena odmeny halvingu narušila pokrok ceny. Podobnosť je predovšetkým s rokom 2013, čo sa týka predpovede cyklu s dvojitým vrcholom.

Nové ATH pre mesačné nelikvidné zásoby BTC

Na rozdiel od paniky počas marca 2020, sa minulý týždeň špekulanti dostali na trh prebytočnej ponuky. Podľa štatistu Willyho Wooa každá trieda investorov zvýšila svoje pozície alebo zostala neutrálna. Držitelia 10 až 1 000 BTC sú väčšinou neutrálni.

Distribúcia ponuky BTC. Zdroj: Willy Woo. Twitter

Ponuka Bitcoinu je ešte vzácnejšia ako kedykoľvek predtým. Ako poznamenal analytik William Clemente, minulý týždeň nemal vplyv na hodlerov. ,,Až 93 % ponuky Bitcoinu sa nepohybovalo najmenej mesiac." To je historické maximum. Je to len ďalšia metrika, ktorá ukazuje, aká je býčia dynamika ponuky,“ komentoval Glassnode.

BTC HODL vlny. Zdroj: William Clemente/Twitter

Tam, kde bola kedysi chamtivosť, teraz prichádza strach

Crypto Fear & Greed Index tento týždeň prináša zaujímavé údaje o emóciách na trhu. Pokles na 42 800 dolárov znížil hodnoty z „extrémnej chamtivosti“ na „strach“, čo je sentimentálna zóna, ktorá trvala až do nedele. Keď sa však víkend skončil, index zaznamenal čerstvú „chamtivosť“. To aj napriek tomu, že cenové akcie v skutočnosti ďalej klesali.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Retail nakupuje podľa JPMorgan viac BTC ako inštitúcie

V čase písania článku v pondelok dosahoval Fear & Greed hodnotu 44/100 - stále na území „strachu“ - pričom BTC/USD sa obchodovalo pod 45 000 dolárov.

Fear Greed index. Zdroj: Alternative.me
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.