V dnešnom článku sa pozrieme na top 3 ukazovatele BTC, ktoré je potrebné tento týždeň sledovať. Posledné dni totižto cena Bitcoinu skôr stagnuje a víkend nepriniesol nič nové. Sme však z dlhodobého hľadiska stále bullish alebo sa sentiment obrátil?
Podobnosť s rokom 2017 a 2013
Bitcoin v tomto roku stále napodobňuje rok 2017, pokiaľ ide o cenové zisky. Vyplýva to z údajov obchodnej platformy Decentrader.

Graf ukazuje, do akej miery zmena odmeny halvingu narušila pokrok ceny. Podobnosť je predovšetkým s rokom 2013, čo sa týka predpovede cyklu s dvojitým vrcholom.
Nové ATH pre mesačné nelikvidné zásoby BTC
Na rozdiel od paniky počas marca 2020, sa minulý týždeň špekulanti dostali na trh prebytočnej ponuky. Podľa štatistu Willyho Wooa každá trieda investorov zvýšila svoje pozície alebo zostala neutrálna. Držitelia 10 až 1 000 BTC sú väčšinou neutrálni.

Ponuka Bitcoinu je ešte vzácnejšia ako kedykoľvek predtým. Ako poznamenal analytik William Clemente, minulý týždeň nemal vplyv na hodlerov. ,,Až 93 % ponuky Bitcoinu sa nepohybovalo najmenej mesiac." To je historické maximum. Je to len ďalšia metrika, ktorá ukazuje, aká je býčia dynamika ponuky,“ komentoval Glassnode.

Tam, kde bola kedysi chamtivosť, teraz prichádza strach
Crypto Fear & Greed Index tento týždeň prináša zaujímavé údaje o emóciách na trhu. Pokles na 42 800 dolárov znížil hodnoty z „extrémnej chamtivosti“ na „strach“, čo je sentimentálna zóna, ktorá trvala až do nedele. Keď sa však víkend skončil, index zaznamenal čerstvú „chamtivosť“. To aj napriek tomu, že cenové akcie v skutočnosti ďalej klesali.
V čase písania článku v pondelok dosahoval Fear & Greed hodnotu 44/100 - stále na území „strachu“ - pričom BTC/USD sa obchodovalo pod 45 000 dolárov.

Sleduj nás na sociálnych sieťach