TOP 3 on-chain metriky BTC, ktoré v súčasnosti sledovať

Redakcia Bitcoin Skupiny

31.01.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

V pozadí sa naďalej prejavuje pozitívnejší trend BTC hodlerov, ktorí stále držia svoje aktíva. Údaje analytickej spoločnosti Glassnode z tohto týždňa potvrdzujú, že počet mincí, ktoré sa naposledy pohybovali pred piatimi až siedmimi rokmi, dosiahol historické maximum. Toto množstvo mincí teraz predstavuje 716 727 BTC.

Ponuka BTC naposledy aktívna pred 5-7 rokmi
Ponuka BTC naposledy aktívna pred 5 – 7 rokmi. Zdroj: Glassnode/Twitter

Rezervy BTC

Zároveň v januári došlo v skutočnosti k celkovému poklesu devízových rezerv Bitcoinu napriek cenovým stratám. Podľa údajov z Glassnode len tento týždeň klesli hlavné burzy v hodnote okolo 243 miliónov dolárov. Samostatné údaje z CryptoQuant, ktoré sledujú 21 hlavných obchodných platforiem, ďalej potvrdzujú, že zostatky sú najnižšie od roku 2018.

Burzové rezervy vs. BTC/USD
Burzové rezervy vs. pár BTC/USD. Zdroj: CryptoQuant

GBTC s rekordnou zľavou 30 %

Pre Bitcoin Trust (GBTC) sa veci nevyvíjajú tak dobre. Napriek údajom, ktoré ukazujú, že inštitucionálny záujem o bitcoiny sa v januári znovu objavil, dopyt po vlajkovom BTC investičnom produkte tohto odvetvia naďalej klesá. Podľa údajov spoločnosti Coinglass sa minulý týždeň obchodovalo s GBTC s doteraz najväčšou zľavou v porovnaní so spotovou cenou Bitcoinu.

GBTC prémia a cena
GBTC prémia a cena. Zdroj: Coinglass

Tento diskont k čistej hodnote aktív (NAV) – držby BTC fondu – býval prémiou, ktorú investori platili za expozíciu, no karta sa už dávno obrátila. Dňa 22. januára boli noví účastníci technicky schopní nakúpiť akcie GBTC za takmer 30 % pod spotovou cenou v daný deň.

GBTC čelilo v posledných mesiacoch rýchlo sa meniacemu prostrediu vďaka kombinácii cenovej akcie a spustenia burzovo obchodovaných fondov (ETF). Samotné GBTC sa má stať spotovým ETF – ale len so súhlasom regulačných orgánov v USA.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Čína v digitálních měnách předběhla celý svět

Mohla by vás zaujímať aj táto téma – Elon Musk stráca vplyv na cenu Dogecoinu

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.