TOP 3 indikátory - čaká nás prudký nárast BTC!

Redakcia Bitcoin Skupiny

02.02.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Leisl Eichholz, analytik analytickej platformy Glassnode, uviedol indikátory, ktoré predpovedajú rast BTC, vrátane takzvaného Stablecoin Supply Ratio (SSR). Ten signalizuje blížiaci sa bullrun kryptomien. SSR je pomer medzi ponukou bitcoinu a ponukou stablecoinov označených v BTC.

Glassnode poznamenáva, že ak je SSR nízka, súčasný stablecoin má väčšiu kúpnu silu na nákup bitcoinov. Naopak, vysoké hodnoty SSR odrážajú tlak na predaj.

SSR BTC
SSR BTC

Čítajte tiež - XRP rastie o 170% za pár dní – presun DOGE investorov?

Je USDT bezpečné?

Dôležitá je však otázka týkajúca sa dôveryhodnosti USDT, stable coinu, ktorý pokrýva okolo 80 percent celkových obchodov s bitcoinmi na všetkých burzách. Jej limit ponuky nedávno prekročil hranicu 26 miliárd dolárov, čo by malo znamenať, že iFinex - materská spoločnosť spoločnosti Tether - musí na svojich účtoch držať 26 miliárd dolárov.

Napriek tomu sa spoločnosť doteraz vyhla auditom tretích strán. Zostávaju zapletení do právnej kontroverzie s newyorským Attorney Journal za údajné nesprávne zaobchádzanie s finančnými prostriedkami zákazníkov a za to, že svoju ponuku USDT nepodporujú skutočnými dolármi.

Investori však doteraz kontroverziu Tether ignorujú. USDT si naďalej získava prvenstvo na burzách kvôli zjednodušeniu a zrýchleniu obchodov. To do istej miery podporuje indikátor SSR spoločnosti Glassnode na predpovedanie ďalšieho trendu. Mnoho USDT je neaktívnych a čaká na to, aby vstúpilo na trh s bitcoinmi.

BTC býčie indikátory

Ostatné ukazovatele dostupné na Glassnode ukazujú, že bitcoiny sú v zdravom stave. Zahŕňajú nástroj, ktorý sleduje zostatky BTC na burzách kryptomien. Vyššie hodnoty ukazujú, že viac obchodníkov vkladá svoje jednotky BTC, aby ich neskôr predali. Naopak, nižšie hodnoty odrážajú takzvaný sentiment HODLing.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Veľryba kúpila za jedinú noc 2 700 BTC

Burzám dochádza ponuka v ich držbách, zatiaľ čo dopyt stúpa.

Likvidná ponuka BTC
Likvidná ponuka BTC
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.