TOP 3 faktory, prečo AVAX rastie na nové ATH

Redakcia Bitcoin Skupiny

17.09.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Cena Avalanche (AVAX) 16. septembra dosiahla nové historické maximum na úrovni 68,90 dolára. Podľa webovej stránky projektu je protokol prvej vrstvy schopný prekonať 4 500 transakcií za sekundu. Údaje stránky TradingView ukazujú, že od dosiahnutia minima 32,10 dolára 7. septembra sa cena AVAX zvýšila o 111 %. Jeho 24-hodinový objem obchodovania narástol o 200 % na 2,8 miliardy dolárov. Poďme sa teda pozrieť na hlavné faktory, prečo Avalanche rastie.

Investícia Avalanche

Niekoľko veľkých fondov vrátane spoločností Polychain Capital, Three Arrows Capital a Dragonfly capital sa zúčastnilo kola financovania projektu vo výške 230 miliónov dolárov. Ide o doposiaľ najväčšiu investíciu do ekosystému Avalanche. Naznačuje to, že väčší konkurenti sa začínajú intenzívne zaujímať o tohto konkurenta Etherea.

Všetky tokeny alebo projekty, ktoré fungujú na Ethereu, môžu úplne migrovať do ekosystému Avalanche a využívať výhody nižších transakčných nákladov. Siete ako Avalanche majú teraz príležitosť obhájiť dôvod, prečo sú lepšou voľbou ako ETH, čo by mohlo viesť k zvýšeniu ich podielu na trhu.

Migrácia likvidity a rast TVL AVAX

Druhým dôvodom rastu AVAX je neustála migrácia aktív zo sietí ako Ethereum do Avalanche za účelom účasti na jeho rastúcom decentralizovanom finančnom ekosystéme. Dôkaz o migrácii aktív možno nájsť v údajoch o celkovej uzamknutej hodnote (TVL) poskytnutej spoločnosťou Defi Llama. Tie ukazujú, že TVL Avalanche od 19. augusta rýchlo stúpa a v septembri dosiahol nové rekordné maximum 2,17 miliardy dolárov.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Najväčší reťazec supermarketov v Chorvátsku akceptuje platby kryptomenami
Avalanche TVL. Zdroj: Defi Llama

Nárast TVL je do značnej miery spôsobený spustením a rastom niekoľkých úspešných protokolov DeFi na Avalanche. Ide napríklad o Benqi (QI), Trader Joe (JOE) a Pangolin (PNG).

Partnerstvá a integrácie

Tretím faktorom, ktorý pomohol zvýšiť hodnotu AVAX, bola séria oznámení o partnerstve a integrácii, ktoré nadchli investorov. Ekosystém Avalanche NFT zaznamenal príliv záujmu vďaka partnerstvu so spoločnosťou Topps zameranou na športové karty.

V komunite Aave, jednom z najlepších protokolov DeFi v ekosystéme kryptomien, prebieha hlasovanie o tom, či investori chcú vidieť spustenie AAVE v sieti Avalanche. Hlasovanie o schválení by mohlo viesť k ďalšiemu zvýšeniu TVL na Avalanche, pretože aktíva držané v AAVE na Ethereu môžu byť migrované do AAVE na Avalanche.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.