TOP 3 dôvody, prečo ETH dosiahne do konca roka 100 % zisk

Redakcia Bitcoin Skupiny

04.10.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

ETH má potenciál v nasledujúcich mesiacoch zdvojnásobiť svoje trhové ocenenie vďaka sútoku podporných technických a fundamentálnych ukazovateľov. Cena 1. októbra prudko vzrástla o viac ako 9 % a prvýkrát za 10 dní dosiahla takmer 3 300 dolárov. Zisky sa objavili predovšetkým v dôsledku oživenia cien všetkých kryptomien vrátane BTC, ktorý stúpol o 9,5 % a dosiahol tak hodnotu 48 000 dolárov.

Korelácia ETH a BTC s rastúcou americkou infláciou

Boom kryptomenového trhu sa zhodoval s vydaním správy amerického Ministerstva o spotrebiteľských výdavkoch. Údaje ukazujú, že americký cenový index výdavkov na osobnú spotrebu v USA, ktorý je preferovanou mierou inflácie Federálneho rezervného systému, v auguste vzrástol o 0,3 %. Medziročne sa dokonca zvýšil o 3,6 %. Jadrová inflácia sa tak dostala na najvyššiu úroveň za posledných 30 rokov. Špekulanti zvyčajne považujú Bitcoin za zaistenie proti inflácii.

BTC/USD vs. ETH/USD 1D. Zdroj: TradingView

Podľa údajov z CryptoWatchje je 30-dňová priemerná korelácia Etherea s Bitcoinom blízko 0,89. Prieskum Michiganskej univerzity, ktorý sa uskutočnil medzi 25. augustom a 27. septembrom zistil, že dlhodobejšie inflačné očakávania medzi americkými spotrebiteľmi vzrástli o 3 %, čo je najvyššie za posledné desaťročie.

Výsledok bol v rozpore s názormi predsedu Federálneho rezervného systému Jeromeho Powella. Ten rastúcu infláciu opisoval niekoľko mesiacov ako prechodný stav. Nedávno pripustil, že vyššie spotrebiteľské ceny môžu zotrvať aj do budúceho roka.

Inflačné tlaky poskytli býkom dôvod zaistiť sa na kryptomenovom trhu. Generálny riaditeľ MicroStrategy Michael Saylor navrhol, aby spoločnosti previedli svoje pokladnice do BTC. MicroStrategy vlastní asi 0,5 % celkovej ponuky BTC v obehu, ktoré v súčasnosti majú hodnotu viac ako 6 miliárd dolárov.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Dva z najväčších ETH mining poolov končia činnosť

Spaľovanie poplatkov

Ethereum prešlo 5. augusta aktualizáciou hard forku, ktorá ďalej zvýšila býčí výhľad pre Ethereum, vychádzajúc z klasického zákonu ponuky a dopytu. Inovácia s názvom London Hard Fork predstavila vylepšovací protokol EIP-1559. Ten inicioval spálenie časti sieťového poplatku Ethereum, ktorý sa nazýva base fee. Podľa Watch the Burn aktualizácia EIP-1559 natrvalo odstránila 410 404 ETH (približne 1,32 miliardy dolárov) z aktívnej ponuky.

Ethereum sa taktiež chystá zmeniť svoj mechanizmus konsenzu z Proof of work (PoW) na Proof of stake (PoS). V dôsledku toho sa spustil staking pool, ktorý umožní používateľom zarábať odmeny a zvyšovať svoje držby, ak na určité obdobie uzamknú 32 kusov ETH do oficiálnej inteligentnej zmluvy PoS.

Doteraz sa množstvo Etherea uloženého v stakingu na Ethereum 2.0 zvýšilo z približne 11 500 v novembri 2020 na 7,82 milióna ETH dnes. To znamená, že prechod v skutočnosti dočasne odstránil 7,82 milióna ETH z obehu.

ETH staknuté v smart kontraktoch ETH2.0. Zdroj: CryptoQuant

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Square umožní používateľom darovať BTC cez Cash App

Ponuka ETH na burzách rekordne klesá

Na druhej strane celkový počet ETH tokenov držaných vo všetkých kryptoburzách klesol na rekordné minimá. Údaje z CryptoQuant ukazujú, že burzy v súčasnosti držia iba 18,1 milióna ETH v porovnaní s 23,73 miliónmi ETH pred rokom.

Rezervy ETH na kryptoburzách. Zdroj: CryptoQuant

Klesajúce rezervy ETH potvrdzujú, že obchodníci chcú držať svoje ETH tokeny, ale nechcú ich predávať za iné aktíva. Pre investorov, ktorí sa chcú dostať na trh s Ethereom, môže dôjsť k obmedzeniu dodávok, čím sa ETH stane hodnotnejším.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.