Top 3 dôvody, prečo by ETH malo rásť

Redakcia Bitcoin Skupiny

02.06.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Zásadný pokles druhej najväčšej kryptomeny na svete podľa trhovej kapitalizácie podnietil mnohých analytikov k predpovedaniu ďalších poklesov. ETH po marcovom poklese v roku 2020 vzrástol o viac ako 4 500%, a potom iba za dva týždne v máji zotrel takmer 60% týchto ziskov. Ale medzi pesimistickými scenármi sa objavili aj správy a ukazovatele, ktoré podporili vyhliadky na skoré zotavenie cien Etherea.

Hlavná aktualizácia siete v júli

Blockchainový projekt sa pripravuje na veľkú aktualizáciu siete, ktorá by mala prísť v júli. Očakáva sa, že aktualizácia s názvom návrh vylepšenia ethereum 1559 alebo EIP-1559 odstráni hlavný problém siete Ethereum: vyššie transakčné poplatky. Urobilo by to nahradením modelu poplatkov „first-price-action“ základným poplatkom za sieť, ktorý by kolísal na základe sieťového dopytu.

Vitalik Buterin a Eric Conner, autor dokumentu EIP-1559, predpokladajú, že aktualizácia vytvorí efektívnejší trh s poplatkami a zjednoduší proces platieb pre klientov a softvér decentralizovanej aplikácie (DApp). EIP-1559 medzitým navrhuje spáliť transakčné poplatky, čím zavádza defláciu do ekosystému Ethereum. Jeho vplyv na ceny ETH by mohol byť podobný halvingu Bitcoinov (BTC). Nižšia ponuka proti vyššiemu dopytu vedie k vyšším cenám.

Niektorí sa však domnievajú, že EIP-1559 nie je pre ETH taký vzostupný, ako sa zdá. Kyle Samani, riadiaci partner spoločnosti Multicoin Capital, tvrdil, že ak by sa zvýšil pár ETH / USD, používanie etherea by bolo stále nákladné.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Analýza BTC za pomoci glassnode studia? – Čo to vlastne je?

Klesajúce množstvo ETH na burzách

Posledné údaje spoločnosti Glassnode ukazujú, že ETH naďalej prúdi z kryptomenových búrz aj po 40% páde ceny. Metrika ukazuje, že rezervy ETH držané v peňaženkách obchodných platforiem klesli z 13,9 milióna 1. mája na 13,1 milióna 31. mája - pokles o 5,75%.

StormGain
ETH - inverzná korelácia množstva Etherea na burzách s cenou ETH. Zdroj: Glassnode

Výbery ETH naznačujú, že obchodníci sa chcú držať svojich kryptomien v očakávaní vyšších výnosov v budúcnosti. Druhou možnosťou je, že ich chcú vložiť do likvidných poolov decentralizovaného financovania (DeFi), aby dosiahli konzistentné výnosy z úrokových sadzieb.

Prelomenie technickej štruktúry

Ethereum podobne ako zvyśok trhu sa tieź nachádza v symetrickom triangli, ktorý sa pomaly ale isto uzatvára. Pri prerazení posledného maxima na hodnote 2 750$ budeme sledovať targety 2 900$ a následne 3 300$. Targety sú dosiahnuteľné avšak iba v prípade, že rásť bude aj hlavná kryptomena. Na druhej strane môžeme vidieť aj supportný bod 3, ktorý predstavuje nutne udržateľné minimum na hladine 2 200$. Pred ukončením triangla cena pravdepodobne vytvorí ešte jeden krátky leg, no v hre je aj okamžité prerazenie.

ETH/USD
PrimeXBT

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.