THETA stúpla až o 250% - tu sú hlavné dôvody!

Redakcia Bitcoin Skupiny

04.01.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Theta je protokol, ktorý umožňuje používateľom sledovať blockchain pomocou digitálneho obsahu, napríklad e-mailu. Natívny token protokolu vzrástol o 250% z 0,57 USD na súčasných 2,026 USD a prekonal tak aj BTC, ktorý medzitým naďalej stúpa na nové ATH.

THETA Mainnet 3.0 roadmapa

Natívne tokeny blockchainových protokolov majú zvyčajne tendenciu k prudkému nárastu hodnoty po populárnych oznámeniach.

Spoločnosť zverejnila svoje plány na zavedenie siete Theta Mainnet 3.0 na jar roku 2021. Inovácia protokolu umožňuje sieti okrem prezerania ďalších videí na platforme zachytiť aj živé video a umožniť živé vysielanie. Vývojový tím vysvetlil:

„Tento nový, plne decentralizovaný technologický balík pridáva možnosť snímať živé video, transkódovať ho v reálnom čase, ukladať do vyrovnávacej pamäte a prenášať video dáta v priamom prenose na používateľov po celom svete - to všetko prostredníctvom siete P2P Edge prevádzkovanej tisíckami členov komunity. V tomto systéme sa nepoužíva centrálny server alebo služba.“

Dva hlavné komponenty v tomto vydaní mainnetu sú zavedenie uzlov Elite Edge Node a spaľovanie TFuel.

Zjednodušene povedané, Elite Edge Nodes tokenizuje šírku pásma internetu. Vkladaním Theta Fuel (Tfuel), ktorý je ďalším natívnym tokenom blockchainu, môžu používatelia zarobiť viac Tfuel. Tento proces sa nazýva uptime mining.

Token Theta je token riadenia blockchainu a fuel Theta je token , ktorý sa používa na platenie transakčných poplatkov za protokol.

Čítajte tiež - DASH, XMR a ZEC prudko spadli – tu je dôvod!

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
DeFi indexy padajú napriek silným fundamentom- prečo?

Kľúčové boli aj ďalšie oznámenia

Spoločnosť predstavila 19. decembra na webe Google Chrome rozšírenie Theta Wallet Chrome. To používateľom v podstate umožňuje používať peňaženku ako Metamask pri interakcii s platformou.

Pred tým, 11. decembra, spoločnosť dokončila kľúčovú aktualizáciu protokolu a uvoľnila inteligentné zmluvy na hlavnej sieti. Tím vtedy povedal:

„Aktualizácia protokolu je úspešná! Nové funkcie vrátane inteligentných zmlúv a minimálneho vkladu do 1,000 THETA sú teraz implementované a peňaženka Theta a Explorer boli aktualizované.“

Vďaka postupnému zverejňovaniu veľmi očakávaných oznámení bola Theta popri Polkadot (DOT) jednou z najvýkonnejších kryptomien. Analytici poznamenali:

„Koniec roka 2020 a začiatok roku 2021 bol pre krypto vynikajúci, pretože najvýnosnejšie investičné aktívum za posledné desaťročie, Bitcoin, je na hranici 30,000 dolárov.“

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.