Tether na maxime - ako to ovplyvňuje BTC?

Redakcia Bitcoin Skupiny

07.11.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Trhová kapitalizácia Tethru presahuje 17 miliárd dolárov, čo podporuje rast cien bitcoinov. Prichádza taktiež veľa nových peňazí, ktoré sa valia cez stablecoiny, zatiaľ čo BTC dosahuje nové maximá. 

Podľa oficiálnych údajov o transparentnosti, Tether prekročil trhovú kapitalizáciu USDT po prvý raz nad 17 miliárd dolárov. Trhová kapitalizácia Tetheru exponenciálne rástla počas celého roku 2020. Od polovice septembra zaznamenala kapitalizácia Tetheru takmer štvornásobný nárast od začiatku roka, keď sa vyšplhala nad 15 miliárd dolárov z približne 4 miliárd dolárov.

Podľa údajov kryptoanalytickej spoločnosti Messari, zaznamenal USDT od augusta 2020 do dnešného dňa pozoruhodný nárast. USDT sa za posledné tri mesiace na trhu navýšil o viac ako 5 miliárd dolárov.

Tether (USDT), najväčší stablecoin na trhu s kryptomenami, zaznamenáva masívny príliv svojej trhovej kapitalizácie, ktorý pravdepodobne podporuje aj súčasnú cenovú hladinu bitcoinu (BTC).

Kapitalizácia stablecoinov (Tether). Zdroj: Messari
Kapitalizácia stablecoinov. Zdroj: Messari

Podľa Ki Young-Ju, generálneho riaditeľa krypto dátovej platformy CryptoQuant, je najnovšia krypto rally poháňaná zvýšeným počtom vkladov v stablecoinoch, ako je Tether. 5. novembra povedal:

"Cena BTC opäť prudko vzrástla hneď po zvýšení počtu vkladov do stablecoinov."

Ki Young-Ju predtým na túto koreláciu upozornil v októbri a poznamenal, že prílev vkladov stablecoinov pomohol predpovedať nárast BTC na konci júla.

Údaje z CryptoQuantu tiež ukazujú, že transakcie prílivu peňazí do stablecoinov, ktoré 18. októbra dosiahli nové maximá v roku 2020, presahujú 60 000 transakcií. Počet takýchto transakcií sa odvtedy znížil, na konci októbra však predstavoval počet asi 30 000.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Uniswap dosahuje rekordné objemy - DEX ide do popredia!
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.