Tether chce priniesť transakcie BTC cez nezávislú platformu

Redakcia Bitcoin Skupiny

17.11.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Synonym Software Ltd., spoločnosť založená emitentom stablecoinov Tether Holdings Limited, bola oficiálne spustená v utorok. Uviedla do pohybu vysoko ambiciózny projekt, ktorého cieľom je priniesť BTC transakcie prostredníctvom nezávislej finančnej platformy, ktorá využíva Lightning Network.

Stanoveným cieľom Synonymu je umožniť vlastníctvo a kontrolu kryptomenových aktív vytvorením otvoreného finančného ekosystému. Ten má využívať Bitcoin a Lightning Network, oznámila spoločnosť v utorok. Generálny riaditeľ John Carvalho povedal:

„Hyperbitcoinizácia sa zázračne nestane sama od seba. Chceme žiť vo svete bez veľkých bánk, represívnych regulácií alebo veľkých technológií, ktoré riadia naše životy. Na to potrebujeme stratégiu a ekosystém, ktoré nahradia starú ekonomiku. Tu prichádza na scénu Synonym."

Prvý protokol, ktorý spustila spoločnosť Synonym, sa nazýva Slashtags. Nespolieha na technológiu blockchain a môže byť použitý akoukoľvek platformou na koordináciu, súkromie a konsenzus.

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Prečítaj si tiež - Dlhodobí držitelia BTC sa začínajú zbavovať mincí

Nový update BTC Taproot

Bitcoinová sieť nedávno dokončila svoju veľmi očakávanú inováciu Taproot, ktorá sa zameriava na vyššiu efektivitu transakcií, súkromie a funkčnosť inteligentných zmlúv. Taproot predstavuje prvý veľký upgrade bitcoinovej siete od Segregated Witness, tiež známeho ako SegWit z roku 2018. SegWit nakoniec vyvrcholil spustením Lightning Networku, riešenia na škálovanie BTC druhej vrstvy.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
TOP 5 vecí, čo by mali vedieť nováčikovia o kryptomenách

Škálovateľnosť BTC bola uvádzaná ako jedna z najväčších prekážok, ktoré bránia masovému prijatiu Bitcoinu ako transakčnej meny. Cieľom Lightning Networku je vyriešiť problém škálovateľnosti povolením transakcií mimo reťazca. Počet uzlov Lightning Network, ktoré si navzájom otvárajú platobné kanály, sa podľa zdrojov z odvetvia za posledných 12 mesiacov zvýšil o 128 %. Tento rast zobrazuje obrázok nižšie.

Počet uzlov lightning Network. Zdroj: Bitcoin Visuals
Počet uzlov Lightning Network. Zdroj: Bitcoin Visuals

Mohlo by ťa zaujímať - Prečo vznikol BTC?

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.