Co jsou to svíce?

Ľuboš Kovár

22.07.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Co jsou to svíce?

Svíčkové grafy jsou typem finančního grafu pro sledování pohybu různých instrumentů. Mají svůj původ ve staletém japonském obchodu s rýží a dostali se do moderního mapování cen. Někteří investoři je považují za vizuálně přitažlivější než standardní sloupcové grafy a cenové akce lze snáze interpretovat. Svíce jsou tak pojmenovány právě proto, protože obdélníkový tvar a čáry na obou koncích připomínají svíčku s knoty. Postupem času se svíce seskupují do rozeznatelných vzorů, které mohou investoři použít při rozhodování o nákupu či prodeji.

Jak číst svíce?
Každá svíce představuje cenová data jednoho dne (1D tf) v těchto hodnotách: otevírací cena, zavírací cena, nejvyšší cena a nejnižší cena. Barva centrálního obdélníku (nazývaného tělo) říká investorům, zda byla otevírací nebo zavírací cena vyšší.

Býčí vzory svíček
Postupem času skupiny svící spadají do rozpoznatelných vzorů s popisnými jmény, jako jsou tři bílí vojáci, kladivo, Tři černé vrány či pinbar. 3 Vzory se vytvářejí po dobu jednoho až čtyř týdnů a jsou zdrojem cenného vhledu do budoucí cenové predikce.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Trading, cesta k úspechu - Psychológia a straty #10
PrimeXBT

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.