Štvrtina ETH leží na burzách - 3x viac ako BTC!

Redakcia Bitcoin Skupiny

30.10.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Iba 8,1% bitcoinu sa drží na burzách v porovnaní s Etherom, ktorého podľa analytickej platformy ViewBase na burzách leží takmer štvrtina ponuky. 

Webová stránka ukazuje, že 26 768 260 ETH je na burzách, čo predstavuje 23,6% s hodnotou 10,3 miliárd dolárov. Takmer 26 miliónov z týchto tokenov drží 10 centralizovaných búrz, pričom samotná Coinbase sedela na 8 521 807 ETH - 7,5% ponuky.

Ether je míľovými krokmi pred bitcoinmi (BTC), pokiaľ ide o percento tokenov držaných na burzách. Bitcoin má len 8,1% svojej cirkulujúcej ponuky na burzách.

Na začiatku tohto mesiaca štatistik kryptomien Willy Woo uviedol, že je presvedčený, že keď poklesne počet mincí držaných na burzách, je to znamenie. Hovorí, že vtedy prichádzajú noví kupujúci, ktorí vyberú mince z trhov a presunú ich mimo online trh. Relatívne nízky podiel BTC na burzách je preto podľa Woo býčí signál.

Čítajte tiež - BTC poplatky stúpli o 198%, ale ETH je výnosnejšie

BTC adresy stúpajú

Podľa krypto dát Glassnode sa počet bitcoinov držaných na burzách takmer po celý rok výrazne znižoval. Klesol z historického maxima 2,97 milióna BTC vo februári na včerajších 2,6 milióna.

Glassnode tiež ukazuje býčie signály pre BTC s denným počtom nových adries bitcoinu približne 480 000. Je to šesťkrát viac ako u Etheru, ktorý má každý deň vytvorených menej ako 80 000 nových adries.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
BTC stratégia počas rastu, ktorá eliminuje riziko!

Za zmienku tiež stojí, že sedemdňový kĺzavý priemer objemu čistého toku výmeny za bitcoiny aj ethery bol od začiatku augusta negatívny. Čistý objem toku je počet mincí odoslaných na burzy mínus odobraté množstvo. To naznačuje, že zatiaľ čo Ether má vysoké percento coinov držaných na burzách v porovnaní s inými coinmi, celkový sentiment sa v posledných mesiacoch posúva smerom k býčiemu trendu.

Glassnode neodráža rovnaké percento mincí držaných na burzách ako ViewBase. Podľa Glassnode je na burzách menej ako 16,6 milióna ETH (14,7%) a takmer 2,6 milióna BTC (14%).

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.