Steemit - Zarob si kryptomeny písaním článkov a plnením úloh

Ľuboš Kovár

06.02.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Steemit, alebo po novom aj Hive, je sociálna sieť zameraná hlavne na krypto fanúšikov. Avšak pozor! Obsah sa tu nemusí vytvárať len v rámci kryptomien a obchodovania.

Steemit - Ako funguje?

Celá sieť funguje na princípe vytvárania článkov, videí a obsahu, ktoré sú verejne dostupné na tejto sieti. Publikovať tu môže ktokoľvek a čokoľvek, čo nie je vulgárne. Čiže áno, na tejto platforme môžeš napísať alebo natočiť video napríklad aj o autách, politike či o čomkoľvek. Jednoducho všetko, čo ťa zaujíma a máš chuť o tom niečo napísať.

Určite treba spomenúť, že na tejto sociálnej sieti si môžeš zarobiť mince Steemit, ktoré si na niekoľkých desiatkach búrz môžeš rozmeniť za fiat menu alebo inú kryptomenu. Používatelia čítajú tvoje články a odmieňajú ťa likom. Za ten následne po 7 dňoch dostaneš kryptomeny Steemit. Samozrejme, niečo ako províziu získa aj follower. Avšak najväčšia časť z odmeny ide práve autorovi článku. Hodnotu tvojho liku a popularitu určuje tzv. steem power. Túto virtuálnu menu môžeš získať plnením rôznych úloh, tvorbou článkov a písaním komentárov. Čim vyššiu hodnotu steem poweru máš, tým viac môžeš za článok a like na svoj obsah zarobiť.

Ako na ťažbu kryptomien z pohodlia domácnosti a bez ťažkostí – Zberajme pasívny príjem!

V jednoduchosti povedané, si odmenený za svoju aktivitu, ktorú tu vynakladáš. Najaktívnejší členovia, samozrejme, získavajú aj lukratívnejšie odmeny. V minulosti som napríklad videl článok s odmenou takmer 2 000 USD. Čiže autor za 200 slovný článok, ktorý mohol napísať aj za hodinu, získal odmenu 1 000 USD a ďalších 1 000 USD sa delilo medzi ostatných používateľov, ktorí ohodnotili článok likom.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Ako začať s kryptomenami? | Návod pre začiatočníka

Začať písať články

Binance

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.