Ste krypto nadšenec? Tieto akcie sú ideálna investícia!

Redakcia Bitcoin Skupiny

14.12.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Rating akcií spoločnosti Business Intelligence Microstrategy na zmenil na „predajný“. Analytici populárneho obchodného webu Motley Fool odporučili menej známe bankové akcie, ktoré kladú dôraz taktiež na kryptomeny. O ktoré akcie sa jedná?

Minulý utorok analytik Citi Tyler Radke znížil rating Microstrategy (NASDAQ: MSTR) krátko po tom, čo firma oznámila nákup dlhu. Vďaka nemu by sa jej podiely v bitcoinoch zvýšili na takmer 1 miliardu dolárov.

Správa vyčítala spoločnosti, ktorá v niektorých bodoch zaznamenala viac ako trojnásobné zvýšenie cien akcií z ročných minimálnych hodnôt 92 dolárov, za „neprimerané“ zameranie držby BTC, a uviedla, že súčasný vývoj je prehriaty.

Čítajte tiež - Vitalik Buterin – budúcnosť vidí v adopcii CBDC

Ktoré akcie sa oplatí nakupovať?

V článku však analytici spoločnosti Motley Fool naznačili, že obchodníkom zameraným na využitie kryptomien by možno stáli za pozornosť málo známe akcie Silvergate Capital (NYSE: SI).

Silvergate je banka so sídlom v Kalifornii v La Jolla, ktorej aktíva sú spravované v hodnote viac ako 2 miliárd dolárov. Môže sa pochváliť pôsobivým zoznamom kryptomenových spoločností ako klientov, medzi ktorých patria Coinbase, Paxos, Circle, Gemini a Polychain Capital.

Článok Motley Fool zo začiatku týždňa tiež upozorňoval na infraštruktúru kryptomien, ktorú Silvergate vybudovala pre svojich klientov - Silvergate Exchange Network (SEN). SEN funguje ako 24-hodinový sprostredkovateľ medzi burzami a ich inštitucionálnymi klientmi, ktorí nakupujú a predávajú kryptomeny. Na rozdiel od bežných bánk, ktoré by boli obmedzené bežnou pracovnou dobou.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Etoro - Návod na obchodovanie akcií, forexu a kryptomien

V súčasnosti dosahuje pomer ceny a zisku 36,69 a ponúka 10,36% dividendu.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.