Štátny dlh v USA prekonal 30 biliónov dolárov

Redakcia Bitcoin Skupiny

04.02.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Štátny dlh Spojených štátov presiahol 30 biliónov dolárov a dokonca aj všetky bitcoiny (BTC) na svete by ho ledva splatili. Podľa najnovších oficiálnych štatistík je štátny dlh USA na úrovniach, ktoré tu ešte neboli, pričom tento týždeň prvýkrát prekonal psychologickú hranicu 30 biliónov dolárov.

Bitcoin má hodnotu menej ako 3 % štátneho dlhu USA

Po dvoch rokoch injekcií likvidity poháňaných vydávaním ešte väčšieho dlhu sa Federálny rezervný systém pokúša udržať na uzde to, čo sa stalo prakticky nepochopiteľne veľkým dlhovým bremenom. 30 biliónov dolárov je číslo také obrovské, že aj celý trh s kryptomenami vyzerá ako kvapka v mori.

Keď sa pozrieme konkrétne na Bitcoin, s trhovou kapitalizáciou 700 miliárd dolárov, je to len 2,33 % z celkového štátneho dlhu. Aj keby USA nakúpili všetky BTC v obehu, stále by splatili len malý zlomok svojho dlhu.

Samotná veľkosť dlhu nezostala nepovšimnutá zástancami Bitcoinu, ktorí o tejto téme vážne diskutovali na sociálnych sieťach.

„Ako dlhová špirála rastie, kúpna sila dolára bude naďalej obetovaná politickým záujmom a záchrane Wall Street,“ zhrnul analytik Dylan LeClair.

Súvaha Fedu medzitým predstavuje 8,86 bilióna dolárov, čo je nové historické maximum.

 Súvahový graf Federálneho rezervného systému
Súvahový graf Federálneho rezervného systému. Zdroj: Federal Reserve

Štátny dlh 40 biliónov dolárov za tri roky?

Napriek údajným záväzkom Fedu znížiť súvahu niektorí analytici veria, že hranica 40 biliónov dolárov pre celkový dlh bude dosiahnutá do roku 2025. Cesta z 20 biliónov dolárov na 30 biliónov dolárov trvala menej ako päť rokov.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Salvádor - od dnes je BTC zákonným platidlom. Vláda kúpila prvých 200 mincí

Prečítaj si aj túto novinku – Microstrategy nakupuje ďalšie bitcoiny za 25 miliónov dolárov

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.