Staking - Pasívny príjem na internete

Ľuboš Kovár

24.09.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Staking - V kryptomenovom svete sa najčastejšie stretneme s 2 možnosťami stakingu. Prvý z nich je na burze a druhý na konkrétnom altcoine. V dnešnom článku sa pozrieme práve na tieto 2 možnosti a povieme si, ako začať získavať odmeny skrze staking.

Staking na burze

Na úvod by som chcel zdôrazniť, že držať mince na burze je vysoko rizikové, preto zvážte túto možnosť. Pokiaľ sa však aj tak nakoniec rozhodnete niečo držať na burze, nie je zlý nápad nechať si tieto mince stakovať. Burzy ako Binance, Huobi a Crypto.com ponúkajú ročné zhodnotenie až do 20 %. Stačí teda držať mince na burze, v sekcii Locked si ich uzamknúť na istú dobu, s tým, že nebudete s nimi môcť nič robiť a následne po roku získate napríklad 8 % bonus. Pokiaľ teda zainvestujete do tejto služby 1 BTC, tak po roku budete mať na účte 1,08 BTC. Stakovať sa dá niekoľko desiatok kryptomien vrátane BTC.

Prečítaj si aj: Ako ušetriť pri obchodovaní na Binance – 45 % zlava na poplatky!

Staking kryptomien

Druhou možnosťou, ako stakovať kryptomeny, je stakovať priamo konkrétne kryptomeny mimo burzu. Napríklad altcoiny NEO a ARK. V tomto prípade môžete tieto altciony mať odložené kdekoľvek, vždy získate istú odmenu. Nemusí to byť len na burze. Avšak v takomto prípade nejde o marketing burzy, ale priamo o nastavený blockchain. Nie je teda možné stakovať úplne každú kryptomenu, ale len niekoľko z nich. Z top 20 kryptomien sa dá stakovať napríklad ADA, SOLANA, NEO či ATOM. Možnosti stakovania sú teda obmedzené. Avšak ako hovorím, stakovať sa dá aj na hardvérovej peňaženke, kde sú mince na 99,99 % v bezpečí.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Airdrop – Čo to je a ako sa chrániť pred podvodom!

Pasívny príjem na internete – Staking kryptomien – Návod, porovnanie zhodnotenia a bezpečnosť...

Binance

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.