Square umožní používateľom darovať BTC cez Cash App

Redakcia Bitcoin Skupiny

15.12.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Digitálna platobná spoločnosť Block, predtým nazývaná Square, oznámila, že používatelia Cash App budú môcť počas prázdnin obdarovať priateľov a rodinu kryptomenami ako BTC aj akciami.

Podľa utorkového tweetu Cash App uviedla, že jej používatelia – zhruba 40 miliónov aktívnych mesačne – môžu poslať 1 dolár v BTC alebo akciách ako darček. Zasielanie funguje rovnakým spôsobom, akým posielali hotovosť. Platobná spoločnosť sa pripája k ostatným vrátane PayPal a Coinbase a umožňuje používateľom posielať kryptomeny ako platby alebo dary tretím stranám.

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Prečítaj si tiež - Spôsobí inflácia presun kapitálu do kryptomien?

Niektoré projekty darujú BTC tým, ktorí to najviac potrebujú

Štúdia pôžičkovej spoločnosti BlockFi ukázala, že mnohí Američania by boli ochotní prijať kryptomeny vrátane BTC, ETH a DOGE ako darčeky počas týchto sviatkov. Rovnaký prieskum však odhalil, že väčšina respondentov nemala zručnosti na prevod kryptomien. Mnohí kritici pripisujú posielanie BTC nováčikom ako súčasť dôvodu, prečo sa od roku 2009 stratilo toľko mincí.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Solana ako „krypto Visa“? Kapacitu transakcií zvládne

Iné projekty prijímajú cez sviatky dary v kryptomenách na pomoc tým, ktorí to potrebujú. Poskytovateľ fintech Unbanked začiatkom tohto mesiaca oznámil, že umožní darovanie kryptomien pre Toys for Tots. Ide o program prevádzkovaný námorným zborom Spojených štátov amerických. Zbiera hračky na distribúciu znevýhodneným deťom. Okrem toho platformy ako Giving Block umožňujú neziskovým organizáciám a charitatívnym organizáciám prijímať dary v kryptomenách.

Mohlo by ťa zaujímať - Brazília uvažuje nad nulovou daňou zo zelenej ťažby BTC

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.