Spôsobí inflácia presun kapitálu do kryptomien?

Redakcia Bitcoin Skupiny

13.12.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Rastúca inflácia sa stala čoraz väčším problémom národov na celom svete, najmä však v Spojených štátoch. USA zaznamenali jeden z najprudších nárastov spotrebiteľskej inflácie za posledný rok. Zákonodarcovia na celom svete tvrdili, že nevideli prichádzajúcu infláciu, ale ľudia často upozorňujú na zdanlivo neobmedzené tlačenie peňazí počas pandémie.

Len v roku 2021 vytlačili USA 35 % celkových amerických dolárov v obehu. To zohralo kľúčový faktor pri rekordnej inflácii. Trhoví experti očakávajú v novembri rast indexu spotrebiteľských cien (CPI) o 6 %, čo by bolo najvyššie za štyri desaťročia.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať - BTC hash rate je na maximách napriek korekcii

Inflácia CPI

Bidenova administratíva uviedla, že program výdavkov vo výške 1,85 bilióna dolárov a zníženie daní by spomalili účinky inflácie. Odborníci sú však skeptickí voči myšlienke tlače väčšieho množstva peňazí.

Skutočné peňažné zásoby M1
Skutočné peňažné zásoby M1. Zdroj: Federal Reserve Bank of St. Louis

Kryptotrh zaznamenáva zatiaľ bočný pohyb a zraky všetkých sa upierajú na potenciálne nájdenie dna korekcie. Práve inflácia by mohla byť jeden z hlavných faktorov, keď investori zaistia svoje fiat peniaze práve v kryptomenách. S rastúcou infláciou a omikronovým variantom vyvolávajúcim paniku na tradičných trhoch môže Bitcoin opäť rásť ako ochrana pred infláciou.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Bitcoin dosiahol 51,700$! Altcoiny ale nestíhajú

Robert Kiyosaki, autor knihy Bohatý otec, chudobný otec, varoval pred prichádzajúcim „krachom a depresiou“ trhu pre „falošnú infláciu“. Kiyosaki obvinil federálov a Bidenovu administratívu, že na ľudí tlačili falošnú infláciu.

Prečítaj si tiež - Brazília uvažuje nad nulovou daňou zo zelenej ťažby BTC

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.