Jak obchodovat skrytou divergenci

Ľuboš Kovár

29.07.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Skrytá divergence
Skrytá divergence se podobá „standardní“ divergenci - kde se cena aktiva a  pohyb indikátoru rozchází opačným směrem. Přestože vás klasická divergence může předem upozornit na možný obrat, skrytá divergence vám může předem říct, kdy má trend sílu pokračovat.

Identifikace skryté divergence
Chcete-li nacházet skryté divergence a možné pokračování trendu, musíte nejprve vybrat indikátor, který chcete použít. Běžnými indikátory, které lze použít, jsou stochastic, MACD a OsMA. Téměř všechny ukazatele lze však použít k nalezení divergence.

Bearish skrytá divergence
Pokud cena aktiva vytváří řadu nižších minim, může to znamenat, že probíhá downtrend.

Pokud zjistíte, že indikátor současně vytvořil řadu vyšších minim, nalezli jste skrytou divergenci. V takovém případě to naznačuje, že downtrend bude pokračovat a vy byste se mohli rozhodnout, zda aktivum prodáte.

Obrázek níže ukazuje, jak se tato medvědí skrytá divergence objevuje v grafu:

StormGain

Funguje nejlépe na vyšších TF
Čím vyšší je časový rámec, který používáte k hledání skryté divergence, tím déle může trvat, než se pokračování trendu skutečně stane. Z tohoto důvodu má skrytá divergence tendenci fungovat nejlépe v delších časových rámcích. I když to může fungovat i s kratšími časovými rámci, buďte opatrní - v době, kdy zjistíte skrytou divergenci, pokračování trendu již může být ukončeno.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Bubliny na trhu - Príležitosť pre odvážnych
PrimeXBT

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.