SEC schválil prvé ETF zamerané na firmy s expozíciou voči kryptomenám

Redakcia Bitcoin Skupiny

11.10.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Fond, ktorý nebude priamo držať kryptomeny, bude kótovaný na Newyorskej burze cenných papierov pod označením BTCR. Americká komisia pre cenné papiere (SEC) schválila fond obchodovaný na burze (ETF), ktorého cieľom je poskytnúť investorom expozíciu voči verejne obchodovaným spoločnostiam s expozíciou voči Bitcoinom.

Podľa prospektu podaného 1. októbra budú Volt Crypto Industry Revolution a Tech ETF sledovať výkonnosť takzvaných „Bitcoin Industry Revolution spoločností“. Ide o verejne kótované spoločnosti, ktoré držia väčšinu svojich čistých aktív v BTC, ako napríklad MicroStrategy (NASDAQ: MSTR). Alebo taktiež o firmy, ktoré dosahujú väčšinu svojich ziskov prostredníctvom miningu, ako je Marathon Digital Holdings (NASDAQ: MARA).

Najmenej 80 % čistých aktív fondu bude investovaných do krypto akcií. Zostávajúcich 20 % bude investovaných do tradičnejších akcií na kompenzáciu rizika zamerania portfólia fondu. ETF však nebude priamo držať žiadne kryptomeny.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Prečítaj si taktiež - Prečo cena Bitcoinu posledných 10 rokov tak šialene rastie?

O bitcoinovom ETF ešte SEC nerozhodol

Schválenie fondu SEC, ktorý sa bude obchodovať pod značkou BTCR, prichádza len niekoľko dní potom, čo regulátor odložil svoje rozhodnutie o štyroch bitcoinových ETF. Ide o ETF GlobalX, WidsomTree, Kryptoin a Valkyrie.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Dlhodobí držitelia BTC sa začínajú zbavovať mincí

Zatiaľ čo SEC nakopáva kryptomeny po ceste, bitcoinové ETF aplikácie sa hromadia. V piatok BlockFi požiadala o ETF bitcoinových futures, čím sa počet aktívnych čakajúcich aplikácií zvýšil na viac ako tucet.

Mnohí v kryptokomunite špekulovali, že napriek oneskoreniam by sa schválenie bitcoinového ETF mohlo uskutočniť do konca mesiaca. Predseda SEC Gary Gensler tiež opakovane naznačil, že nie je proti myšlienke futures založeného na BTC ETF, ako navrhujú Valkyrie a BlockFi.

Aj keď Volt ETF nie je práve bitcoinový ETF, na ktorý kryptopriemysel čakal, je to krok vpred. BTCR je prvým ETF zameraným na BTC, ktoré získalo regulačné schválenie.

Mohlo by ťa zaujímať - Analýza BTC futures a opcií - traderi sú mierne bullish

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.