SEC chce žalovať Ripple - XRP začalo prudko klesať!

Redakcia Bitcoin Skupiny

22.12.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) má v úmysle žalovať spoločnosť Ripple za predaj XRP, uviedol v pondelok generálny riaditeľ Brad Garlinghouse.

Podľa Fortune bude žaloba podaná v blízkej budúcnosti, zatiaľ však nebol uvedený konkrétny dátum. Spoluzakladateľ spoločnosti Ripple Chris Larsen a Garlinghouse budú menovaní obžalovanými po boku spoločnosti.

"Je to útok na celý krypto priemysel a americké inovácie," uviedol Brad Garlinghouse v e-mailovom vyhlásení.

V e-mailovom vyhlásení externý právny zástupca Michael Kellogg zo spoločnosti Kellogg, Hansen, Todd, Figel & Frederick uviedol:

„Táto sťažnosť je z pohľadu zákona nesprávna. Ostatné hlavné pobočky vlády USA, vrátane ministerstva spravodlivosti a ministerstva financií FinCen, už rozhodli, že XRP je mena. Transakcie v XRP teda nespadajú do rozsahu pôsobnosti federálnych zákonov o cenných papieroch. Nie je to prvýkrát, čo sa SEC pokúsila prekročiť rámec svojej zákonnej právomoci. Súdy to predtým napravili a urobia to znova.“

Spoločnosť Ripple je už žalovaná investormi v hromadnej žalobe pre tvrdenia, že spoločnosť uviedla, že cena ich tokenu stúpne. Táto žaloba, ktorá sa začala v roku 2018, pokračuje v súdnom konaní.

Spoločnosť predtým zaplatila pokuty vo výške 700,000 dolárov z poplatkov, ktoré porušili aspekty zákona o bankovom tajomstve podané spoločnosťou Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN), ako aj ďalších 450,000 dolárov pokút americkému prokurátorovi pre severný kalifornský okres.

Čítajte tiež - Coinbase smeruje na národnú burzu – SEC ju však môže obmedziť

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
SEC schválil prvé ETF zamerané na firmy s expozíciou voči kryptomenám

Vplyv na cenu XRP

XRP vyvinul a spustil spoluzakladateľ spoločnosti Ripple Labs Larsen Arthur Britto a technologický šéf David Schwartz v roku 2012. Spoločnosť Ripple udržuje v úschove 55 miliárd XRP a každý mesiac uvoľňuje 1 miliardu. Nepoužitý XRP sa vráti do úschovy.

Podľa Messariho spoločnosť Ripple v priebehu rokov predala zhruba 1,2 miliardy dolárov v XRP.

Cena tokenu klesla po tom, čo vyšli správy o blížiacom sa súdnom spore. Cena kryptomeny už začala klesať skôr v priebehu dňa a pripojila sa tak k širšiemu poklesu trhu.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.