Salvádor plánuje 1 500 kryptomatov a zvažuje BTC pôžičky

Redakcia Bitcoin Skupiny

03.02.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Salvádor, prvá krajina, ktorá prijala Bitcoin (BTC) ako zákonné platidlo, znovu spustil svoju internú peňaženku Chivo, aby lokálne riešil existujúce problémy s prevodmi s bitcoinmi. S integráciou AlphaPoint sa očakáva, že aktualizovaná peňaženka Chivo bude vykonávať okamžité bitcoinové transakcie s nízkymi poplatkami. Zároveň bude riešiť problémy so stabilitou a škálovateľnosťou.

Počas prvého mesiaca od založenia BTC ako zákonného platidla prezident Nayib Bukele oznámil, že do peňaženky Chivo sa nalodilo 2,1 milióna Salvádorčanov. To ku koncu roka predstavuje 75 % populácie. Hromadné prijatie sa však stretlo s mnohými prekážkami vrátane systémových problémov a chýbajúcich financií.

Pri hľadaní trvalého riešenia pre viac ako 4 milióny používateľov BTC sa Salvádor spojil s AlphaPoint. Výrazne sa zameral na stabilitu, dostupnosť, škálovateľnosť a sociálny vplyv peňaženky Chivo.

Podľa oficiálneho vyhlásenia má Chivo v úmysle rozšíriť svoje súčasné prípady použitia pre spotrebiteľov na ďalšie každodenné transakcie. Ide napríklad o zjednodušenie platieb za domáce služby, dane a mnoho ďalších denných transakcií.

Salvádor zvažuje aj pôžičky v BTC

Projekt má ambície tiež nasadiť 1 500 bitcoinových bankomatov po celej krajine, aby pohotovejšie slúžili salvádorskej populácii.

Najnovšia integrácia AlphaPoint rozšíri podporu pre systémy predajných miest, webové stránky a administratívu salvádorskej vlády. Okrem toho aktualizácia obsahuje vylepšenú integráciu pre takmer okamžité transakcie bitcoinov s nízkymi poplatkami prostredníctvom adries QR a Lightning.

V snahe preskúmať väčšie možnosti použitia BTC vláda Salvádoru skúma možnosť pôžičiek BTC s nižšími úrokovými sadzbami.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Nový DeFi token dosiahol 1000%-ný zisk - ktorý to je?

Mohla by ťa zaujímať aj táto téma – Salvádor kupuje 410 BTC za zatiaľ najnižšiu cenu

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.