Salvádor - od dnes je BTC zákonným platidlom. Vláda kúpila prvých 200 mincí

Redakcia Bitcoin Skupiny

07.09.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Salvádor je prvou krajinou na svete, ktorá uznala Bitcoin za zákonné platidlo. Napriek odporu miestnych skupín vláda verí, že kryptomena bude pozitívom pre ekonomiku a spoločnosť. Salvádorský prezident Nayib Bukele v pondelok potvrdil, že jeho vláda nakúpila prvých 200 BTC pred zavedením nového zákona, ktorý by mal byť platný od 7. septembra.

Nákup je súčasťou nového fondu BTC v hodnote 150 miliónov dolárov, ktorý minulý týždeň schválil Salvádorský kongres. Fond bude použitý na uľahčenie konverzií z BTC na americké doláre v období pred implementáciou nového zákona. V bežných cenách mal nákup BTC hodnotu len niečo málo cez 10,36 milióna dolárov.

Salvádor ako prvý zavádza BTC ako zákonné platidlo

V júni tohto roku sa Salvádor stal prvou krajinou na svete, ktorá uznala Bitcoin za zákonné platidlo. Aj keď to krypto komunita chválila, kritici zo Svetovej banky a Medzinárodného menového fondu varovali, že to nie je dobrý nápad. Nedávno sa dokonca v krajine odohrali prostesty proti zavedeniu BTC ako zákonného platidla. Štatistiky hovoria, že až 70 % občanov nechce Bitcoin za zákonné platidlo. Vysoký počet občanov však nevie, čo vlastne Bitcoin je.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Napriek pádu BTC sú obchodníci s futures optimistickí

Medzitým Bank of America nedávno načrtla najmenej štyri potenciálne výhody pre Salvádor prijímajúci Bitcoin. V správe zverejnenej v júli banka uviedla, že prijatie BTC v krajine by mohlo zefektívniť remitencie. Ďalej by mohlo podporiť finančnú digitalizáciu, poskytnúť spotrebiteľom väčší výber a otvoriť krajinu zahraničným investorom.

Nový zákon o Bitcoine dáva občanom možnosť držať digitálne aktívum ako súčasť dlhodobej investičnej stratégie. Alebo ho môže vybrať v hotovosti v ktoromkoľvek z 200 bankomatov nainštalovaných v celej krajine. Krajina tiež buduje infraštruktúru na podporu štátom vydanej bitcoinovej peňaženky, prezývanej Chivo. Peňaženka Chivo bude mať vlastný bankomat, ktorý umožňuje občanom vyberať hotovosť 24 hodín denne bez platenia provízií.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.