Salvádor kupuje 410 BTC za zatiaľ najnižšiu cenu

Redakcia Bitcoin Skupiny

24.01.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Stredoamerická krajina El Salvádor pridala 410 BTC do svojej centrálnej rezervy. Ceny sa obchodujú pod 37 000 USD, pričom takáto cena bola naposledy zaznamenaná v júli 2021. Nový prírastok do rezervy v Salvádore oznámil prezident Nayib Bukele. Potvrdil, že nákup 410 BTC sa uskutočnil za 15 miliónov USD, čím sa cena umiestnila na približne 36 585 USD za mincu.

El Salvádor prijal BTC ako zákonné platidlo 7. septembra 2021 ako prostriedok na prekonanie katastrofálnej inflácie uprostred slabnúcej kúpnej sily národa. Krajina za posledné štyri mesiace strategicky nazhromaždila 1 801 BTC, najmä keď trh zaznamenáva chvíľkový pokles ceny.

Najnovší nákup je v súčasnosti najlacnejšou kúpou pre Salvádor, odkedy krajina prijala BTC ako zákonné platidlo.

Budú nasledovať Salvádor v prijatí BTC aj iné krajiny?

Nová správa od Crypto.com predpovedá, že globálny trh s kryptomenami bude hostiť jednu miliardu používateľov do konca roku 2022. Čoraz viac rozvojových krajín napodobňuje prechod Salvádoru k bežnému prijímaniu Bitcoinu.

Rast krypto majiteľov
Rast krypto majiteľov. Zdroj: Crypto.com

Crypto.com odhaduje, že ak dosiahneme podobnú mieru nárastu v roku 2022, sme na dobrej ceste dosiahnuť 1 miliardu používateľov kryptomien do konca roku 2022. Ak budeme svedkami ďalších adopcií podobne ako to spravil Salvádor, tak sme na dobrej ceste.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Štvrtina ETH leží na burzách - 3x viac ako BTC!

Prečítaj si aj tento článok – Meta údajne plánuje integrovať NFT do profilov na Facebooku a Instagrame

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.