Salvádor ako TOP 3 na svete vlastní 70 % bitcoinmatov Južnej Ameriky

Redakcia Bitcoin Skupiny

19.09.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Salvádor teraz hostí tretiu najväčšiu sieť kryptobankomatov po Spojených štátoch a Kanade. To predstavuje 70 % všetkých kryptobankomatov v Južnej Amerike. Podľa údajov Coin ATM Radar, Salvádor prekročil počet britských kryptobankomatov. Po súčasnom nasadení 205 kryptobankomatov uľahčuje miestne bitcoinové transakcie a konverzie BTC na americký dolár.

Salvádor za mesiac nainštaloval 201 kryptomatov

Pri porovnaní s údajmi Statista z 16. augusta je zrejmé, že Salvádor úspešne nainštaloval 201 bankomatov za jediný mesiac. Predtým sa krajina umiestnila na 43. mieste v zozname s iba so štyrmi funkčnými kryptobankomatmi.

Prezident Nayib Bukele predtým uviedol, že prijatie Bitcoinu bude spočiatku podporovať sieť 200 bankomatov a 50 pobočiek. Salvádorská vláda nadviazala partnerstvo s interným poskytovateľom kryptomenových peňaženiek s názvom Chivo.

Inštalácie kryptobankomatov sú na historicky najvyšších úrovniach po celom svete. V septembri existuje už 27 664 aktívnych strojov a 2 790 novo pridaných. Salvádor sa tak len teraz dostal do TOP 3 a nárast inštalácií je v súlade s nedávnym prezidentským nariadením. To vyžaduje, aby všetky firmy akceptovali platby v Bitcoine. Obchodníci si však ponechávajú možnosť previesť platby BTC na USD pred výberom svojich zárobkov.

Globálne sa každý deň inštaluje v priemere 63,7 bankomatov. Genesis coin zostáva popredným výrobcom kryptobankomatov s trhovým podielom 40,7 %, zatiaľ čo General Bytes a BitAccess predstavujú 22,7 % a 12,7 % trhu.

Salvádor a jeho prijatie Bitcoinu zaznamenalo určitý odpor miestnych obyvateľov, čo nedávno viedlo k spáleniu bitcoinmatu. Tí, ktorí protestovali proti prijatiu Bitcoinu, poukázali na obavy týkajúce sa neistoty, kolísania cien a nedostatku expozície kryptotrhu.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Bitcoin - najvyššie denné straty investorov od apríla
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.