Retail nakupuje podľa JPMorgan viac BTC ako inštitúcie

Redakcia Bitcoin Skupiny

17.03.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Retailoví investori nakupujú Bitcoin vo veľkých množstvách prostredníctvom služieb PayPal a Square.

Podľa prieskumu stratégov poprednej americkej investičnej banky JPMorgan Chase sa retailoví obchodníci hrnú za účelom nákupu Bitcoinu od hlavných fintech firiem.

Údaje JPMorgan naznačujú, že retailoví investori v tomto štvrťroku nakúpili viac ako 187 000 Bitcoinov prostredníctvom služieb PayPal a Square.

Retailoví investori dokonca prevyšujú inštitúcie, pričom analytici JPMorgan odhadujú, že inštitúcie za rovnaké obdobie nakúpili 173 000 BTC.

Prečo má retail záujem o Bitcoin?

Hlavný analytik trhu v spoločnosti Oanda Corp, Ed Moya, pripísal maloobchodnú činnosť sociálnym médiám, aktuálnemu šialenstvu NFT a výplatám stimulov. Pre Bloomberg povedal:

"Spoločnosti ako Reddit podporované meme a novinkami, ako sú napríklad rekordné sumy za predaj umeleckých diel, majú za následok, že kontrolu preberajú maloobchodní predajcovia. Navyše sú vyzbrojení stimulmi v hodnote 1 400 dolárov."

Dodal, že zatiaľ čo obchodovanie v takomto ošiale spálilo mnoho retailu, Bitcoin zostal väčšinu času býčí a to aj počas pandémie.

Brian Vendig, prezident spoločnosti MJP Wealth Advisors, naznačil, že maloobchodný dopyt bol poháňaný strachom zo straty (FOMO) po nedávnej vlne inštitucionálnych investícií do Bitcoinu.

Zdá sa, že údaje od spoločnosti Glassnode, potvrdzujú, že retailoví investori prišli a skutočne dorazili. 15. marca spoločnosť Glassnode zaznamenala v roku 2021 čistý rast subjektov a doplnila:

„Je to výrazný znak toho, že do priestoru vstupujú noví retailoví investori.“

Pozri si aj naše video o Bitcoine.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Bitcoin korekcia? Dva ukazovatele, ktoré predpovedajú pokles
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.