Do kryptomien prúdi rekordný kapitál zo zlata!


0

Kryptomeny zaznamenali v posledných týždňoch takmer rekordný prílev kapitálu, keď produkty pre investovanie do zlata znižovali likviditu. Nová správa trhových údajov CoinShares odhalila nedávny prudký prílev do kryptomien a rekordný odliv zo zlata.

V správe zverejnenej 7. decembra sa uvádza, že produkty pre investovanie do zlata zaznamenali za posledné štyri týždne rekordný odliv vo výške 9,2 miliárd dolárov. Produkty BTC zaznamenali naopak prílev 1,4 miliardy dolárov.

Sektor kombinovaných kryptofondov zaznamenal za posledné dva týždne rekordný prílev 429 miliónov dolárov. Fondy Etherea prilákali významné investície po dokončení fázy 0 pre Eth2.0 zavedením reťazca Beacon Chain 1. decembra.

Napriek tomu, že predstavuje 14% kapitálu uzamknutého v krypto investičných produktoch, 20% z kapitálových tokov z minulého týždňa bolo investovaných do fondov éteru.

Čítajte tiež – BTC mining – nárast výnosov v novembri až o 48%!

Fondy sa stále rozrastajú

Správa odhaduje, že v súčasnosti sa v rámci kryptografických investičných produktov spravuje celkovo 14,9 miliárd dolárov. Z toho Grayscale Investments predstavuje viac ako 83%.

CoinShares odhaduje, že Grayscale dostal počas posledného týždňa investície v hodnote viac ako 336 miliónov dolárov. ETC Issuance sa umiestnila na druhom mieste medzi poskytovateľmi kryptomien s prílevom 19 miliónov dolárov, nasledovaná 21Shares s 13 miliónmi dolárov.

Nedávna cenová akcia zaznamenala, že percento kombinovaného AUM odvetvia predstavovaného mesačným prílevom stúplo na svoju druhú najvyššiu úroveň vôbec. Prekonané bolo iba prudkým prílevom identifikovaným v polovici roku 2020. Prílev za posledný mesiac predstavuje zhruba 0,4% kombinovanej AUM v tomto sektore.

Tok ako percento AUM
Tok ako percento AUM

Zatiaľ čo do kryptofondov tento rok smerovalo viac ako 4,8 miliárd dolárov, toto číslo sa rovná iba 10,5% zo 45,7 miliárd dolárov, ktoré sa tento rok presunuli do produktov na investovanie do zlata.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
TOP 7 možností ako investovať do Bitcoinu

Sleduj Nás na Telegrame
Sleduj Nás na Facebooku
Pridaj sa do Facebook Skupiny
Navštíviť
Navštíviť
Navštíviť


Like it? Share with your friends!

0
bitcoin admin

Leave a Reply