Zmenáreň Anycoin | Návod, recenzia a poplatky | 2021 ✅

a reviewee logo

94%

1. miesto

Dôveryhodnosť

95 %

Podpora a komunikácia

97 %

Poplatky

98 %

Registrácia a verifikácia

95 %

Dostupné služby

88 %

Rozhranie a prehľadnosť

93 %

POZITÍVA

 • Nízke poplatky

 • Prehľadnosť

 • Široká ponuka kryptomien

NEGATÍVA

 • Nie moc dlhá minulosť

 • KYC overenie

 • Podpora iba pre bankové prevody

Úvod

Anycoin cz je pomerne nová kryptomenová zmenáreň, ktorá cieli hlave na českých a slovenských používateľov. Okrem hlavných párov ako sú Bitcoin a Ethereum tu nájdeme aj menej známe kryptomeny. Máloktorá, dokonca ani zahraničná burza, neponúka takú širokú ponuku možností nákupu kryptomien rôzneho druhu. Zmenáreň podporuje platby v korunách aj eurách a to cez bankový prevod. Anycoin má aj veľmi nízke poplatky, respektíve spread, ktorý sa pohybuje niekde približne na úrovni 1,5 %. Je to veľmi málo v porovnaní s konkurenciu, kde niekde nájdeme aj 10 % poplatky za vklad a výber. Anycoin poplatky sú teda veľmi nízke. Tento Anycoin návod a Anycoin recenzia ti pomôže sa zorientovať na tejto zmenárni.

Anycoin je česká burza a teda nie je problém sa v prípade komplikácií na podpore dohovoriť v troch jazykoch: v slovenčine, češtine a angličtine.

Otvoriť účet na Anycoin

Ako funguje zmenáreň Anycoin?

Anycoin je veľmi jednoduchá burza, kde môžeme nakupovať a predávať kryptomeny. Slúži skôr pre začiatočníkov, ktorí iba zadajú niekoľko informácií o sebe a pošlú na bankový účet peniaze, za ktoré im zmenáreň pošle kryptomeny. Nedajú sa tu zadávať targety ani stoploss. Čo je však možné, je pravidelné sporenie. Ako na to, si ukážeme v ďalšej časti tohto Anycoin návodu.

Po vytvorení účtu cez náš link a po prvom nákupe nad 200 USD obidvaja získame 8 EUR úplne zadarmo.

Anycoin recenzia

So zmenárňou Anycoin máme dobré skúsenosti. Pri nákupe alebo predaji kryptomien všetko prebehlo bez problémov. Rovnako s poplatkami sme boli vždy nad mieru spokojní. Je síce pravda, že pre niekoho môže byť 1,5 % poplatok pomerne vysoký. Ide ale o zámenu kryptomien, nie o obyčajný obchod na burze. Poplatky na zmenárni zvyčajne bývajú okolo 3 až 10 %. Aj preto nás takto nízky poplatok prekvapil.

Pre koho je zmenáreň určená?

Pre každého na území Európskej únie, primárne ale pre Čechov a Slovákov. Vytvoriť účet si tu môže ktokoľvek. Avšak pozor si treba dávať v prípade limitov na vklady a výbery. Za istých podmienok bez KYC overenia tu nebudeš mať umožnené obchodovať. Ako sa tomu vyhnúť?

Otvoriť účet na Anycoin

KYC overenie na Anycoin cz

Pokiaľ nemáš overenie cez KYC, tak je potrebné sa pripraviť na obmedzenia. Účet však môžeš mať aj bez KYC. Dokonca za istých okolnosti obchody môžeš realizovať bez overenia. Denné limity pre výbery sú 25 000 CZ (alebo ekvivalent v iných menách) pre neovereného užívateľa a 250 000 CZ pre overeného užívateľa. Akonáhle sa blíži prekročenie denného limitu, automaticky si vyžiadajú overenie totožnosti. Overenie totožnosti môže byť vyžadované aj pri nižších sumách.

Bezpečnosť používateľov

Anycoin chráni peniaze používateľov. Treba sa však aj tak chrániť pred hackermi. My odporúčame si vytvoriť 2FA overenie, ktoré je prakticky tvoje druhé heslo. Dvojfaktorová autentifikácia je v podstate dvojstupňové overenie tvojej identity. Keďže je táto metóda overenia veľmi bezpečná a efektívna, využívajú ju banky a burzy po celom svete. Ako si účet zabezpečiť cez 2FA si povieme rovnako v ďalšej časti návodu.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Binance futures - Prehľadný návod

Zmenáreň Anycoin aktuálne ponúka niekoľko desiatok kryptomien, ktoré si môžeš nakúpiť za veľmi lacné poplatky.

Podmienky pre obchodovanie

Na zmenárni Anycoin nájdeme viac ako 40 kryptomien, ktoré môžeme nakupovať priamo cez banku. Ide tak o najväčšiu CZ/SK zmenáreň, čo sa týka rozsahu podpory kryptomien a výberu.

Aktuálny zoznam (aktuálne pre august 2021):

ADA Cardano

AAVE Aave

ALGO Algorand

ATOM Cosmos

BAL Balancer

BAT Basic Attention Token

BCH Bitcoin Cash

BTC Bitcoin

COMP Compound

CRV Curve DAO Token

DAI Dai

DASH Dash

DOT Polkadot

ENJ Enjin Coin

ETC Ethereum Classic

ETH Ethereum

FIL Filecoin

EOS EOS

GNO Gnosis

ICX Icon

KAVA Kava

KNC Kyber Network

KSM Kusama

LINK ChainLink

LTC Litecoin

LSK Lisk

MANA Decentraland

MATIC Polygon

MLN Enzyme

NANO Nano

OMG OmiseGO

OXT Orchid

PAXG PAX Gold

QTUM Qtum

REN Ren

REP Augur

REPV2 Augur V2

SC Siacoin

SNX Synthetix

SOL Solana

STORJ Storj

SUSHI sushi

TRX Tron

UNI Uniswap

USDC USD Coin

USDT Tether

WAVES Waves

XDG Dogecoin

XLM Stellar

XMR Monero

XRP Ripple

XTZ Tezos

YFI Yearn Finance

ZEC Zcash

ZRX 0x

Anycoin návod

Na úvod určite odporúčame ísť na ich web cez náš link. Na domovskej stránke vidíme hneď kalkulačku a prevodník kryptomien. My ale odporúčame si založiť hneď účet. Vpravo hore máme prihlásenie a registráciu. Ak si nový, tak si zvoľ registráciu.

Anycoin zmenáreň založenie účtu
Anycoin zmenáreň založenie účtu

Následne sa dostaneme do sekcie, kde stačí iba zadať mail. Po zadaní tvojej mailovej adresy ti príde na tvoj mail účet ďalší postup. V prvom rade treba kliknúť na nastaviť heslo. Zadáme nejaké bezpečné heslo, ktoré si môžeš vygenerovať tu. Pre uloženie hesla odporúčame využiť niektorí z password managerov, ktorý v tejto dobe ponúka napríklad už takmer každý antivírus vo svojom balíku. My odporúčame kaspersky password manager. Heslo tak máš bezpečné a s takmer nulovou pravdepodobnosťou na hacknutie. Heslo do PC neodporúčame ukladať.

Otvoriť účet na Anycoin

Ak ti mail neprišiel, odporúčame ísť do spamu alebo pozrieť ostatné kategórie na maile. My sme skúšali si vytvoriť účet a nám prišiel mail v poriadku do hlavnej kategórie.

Anycoin nastavenie hesla
Anycoin nastavenie hesla

Zabezpečenie účtu - Anycoin návod

Keď už máme účet založený, odporúčame ako úplne prvý krok ísť do sekcie 2FA. Nájdeš ju v časti náš profil » Účet » zapnúť dvojfaktorové overenie.

Anycoin zabezpečenie účtu
Anycoin zabezpečenie účtu

V mobile alebo tablete je teraz potrebné, ak ešte nemáš, stiahnuť si zadarmo aplikáciu 2FA. Na Anycoin zmenárni následne klikneme na zapnúť 2FA. Oskenujeme čiarový kód, na základe ktorého sa nám na Google 2FA objaví nový účet. Google 2FA funguje tak, že každých 30 sekúnd generuje nových overovacích 6 číslic. Tie budeme vždy pri prihlasovaní, výbere a vklade používať ako naše druhé heslo alebo druhé zabezpečenie.

Prvý vklad na zmenáreň - Anycoin návod

Keď toto všetko máme, tak môžeme prvýkrát zrealizovať vklad. V menu nájdeme sekciu vklad, na ktorú klikneme. Následne sa dostaneme do rozhrania, kde vidíme bankový účet. Okrem toho tu môžeme vidieť aj ďalšie doplňujúce informácie. Práve na tento vygenerovaný bankový účet posielame peniaze burze, za ktoré nám ona zaobstará na našu požiadavku isté množstvo kryptomien. Môžeme si vybrať medzi CZK a EUR účtom. Záleží, aký typ účtu používaš. Odporúčam využiť, ak si Slovák a máš účet v slovenskej banke, tak poslať na slovenský účet. Inak banka môže strhnúť za prevod poplatky.

Anycoin prvý vklad
Anycoin prvý vklad

Peniaze posielame na IBAN účet, ktorý vlastný zmenáreň Anycoin. Môžeme zadať meno príjemcu, čo je MP Developers s.r.o. Nezabúdaj hlavne zadať referenčné číslo do poznámky platby, podľa ktorej ťa burza bude vedieť rozpoznať, že vkladáš na svoj konkrétny účet. Inak sa ti peniaze vrátia, ak zadáš zlé číslo, prípadne nezadáš žiadne.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Bitcoin - Mýty a fakty #1 - Spadne Bitcoin na 0 USD?

Prvý vklad v kryptomenách - Anycoin návod

Aj naďalej zostaneme v sekcii vklad. Tentokrát musíme ísť nižšie, kde nájdeš sekciu financovanie. Môžeme tu urobiť vklad v niekoľkých desiatkach kryptomien. Ukážme si to na príklade Bitcoinu.

Anycoin prvý vklad kryptomeny
Anycoin prvý vklad kryptomeny

Úplne dole si vyberieme, akú kryptomenu chceme vložiť. Následne sa nám vygeneruje adresa, na ktorú pošleme kryptomeny. Treba si dávať pozor. Neposielaj kryptomeny na inú peňaženku inej kryptomeny. Pokiaľ vkladáš Bitcoin, tak posielaj z Bitcoin adresy. V opačnom prípade o mince navždy prídeš. Rovnako si dávaj pozor na rôzne siete, ako v prípade USDT je to Omni, ETH a TRC. Vždy posielaj kryptomenu iba na takú sieť, ktorú daná burza a peňaženka podporuje.

Otvoriť účet na Anycoin

Keď už teda máme urobený vklad na burze či už cez fiat alebo kryptomeny, tak v menu nájdeš stav účtu a klikni na túto sekciu. Tu už je to veľmi jednoduché. Máme tu na výber iba kúpiť a predať. Ak chceme nejakú kryptomenu nakúpiť za fiat alebo za inú kryptomenu, tak klikni na kúpiť. Ak naopak, chceš napríklad náš vložený Bitcoin predať, lebo sme na raste zarobili, tak si nájdeme Bitcoin a klikneme na predať.

Anycoin obchodovanie
Anycoin obchodovanie

Otvorenie obchodu - Anycoin návod

Vyberieme si teda niektorý z párov, ktorý chceme obchodovať a dostaneme sa do nasledovnej sekcie:

Anycoin otvorenie a zatvorenie obchodu
Anycoin otvorenie a zatvorenie obchodu

Vysvetlenie pojmov:

 • Typ objednávky: Vyberieme podľa toho, či chceme kúpiť alebo predať. V oboch prípadoch to funguje presne rovnako čo sa týka zadávania príkazov. Zároveň zostaneš po zmene príkazov stále v tom istom okne.
 • Dostanem: Znamená, koľko dostaneš za predaj druhého vybraného páru.
 • Zaplatím: Znamená, koľko musím mať na účte pre realizovanie obchodu, respektíve koľko chcem rozmeniť.
 • Aktuálny kurz: Odporúčam použiť práve tento príkaz, pokiaľ chceš nakupovať kryptomeny v tomto momente a nie čakať. Burza nájde najbližšiu objednávku, za ktorú zrealizuje obchod.
 • Trhový kurz: Zrealizujem obchod za aktuálnu cenu. Ak sa však cena v momente nárazovo pohne, tak obchod mi neotvorí, preto odporúčame skôr ten order cez aktuálnu cenu.
 • Vlastný kurz: Je to niečo ako limit order. To znamená, že ak si myslím, že cena spadne, tak zadám takú cenu, za akú chcem nakúpiť čo najlacnejšie. Alebo napríklad, ak čakám, že cena BTC pôjde napríklad na 1 milión, tak zadám sell order na cenu jeden milión. Keď sa sem cena dostane, tak až vtedy sa obchod zrealizuje vo veľkom zisku. (Berte to ako príklad...).
 • Platba z účtu: uhradím nákup hneď z mojej Anycoin peňaženky. Musím tu ale mať dostatok prostriedkov.
 • SEPA platba: Pokiaľ nemáš na účte nič, môžeš si kryptomeny nakúpiť cez bankový prevod.
 • Poslať peniaze na Anycoin účet: Mince si necháš na účte burzy. Používame hlavne vtedy, ak plánujeme ešte otvoriť nejaký obchod.
 • Poslať na peňaženku: Odporúčame použiť, ak chceš mince držať dlhodobo. Peniaze ti prídu na tvoju peňaženku, prípadne na inú burzu.
PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Coinbase návod - Ako zadarmo, bez poplatkov kúpiť Bitcoin

Pokiaľ teda chceme obchodovať, tak si vyberieme typ objednávky. Buď predaj, alebo nákup. Následne podľa nášho očakávania vyberieme typ objednávky. Či už nákup za aktuálnu cenu a hneď, alebo si môžeme aj počkať na lepšiu cenu. Zadáme sumu, za akú chceme obchod zrealizovať a kde nám mince majú prísť.

Kompletný návod na zmenáreň Anycoin nájdeš v tomto videu:

Otvoriť účet na Anycoin

Sporenie na Anycoin

Na Anycoin si môžeme aj mince sporiť. Najlepšie je ísť v menu do sekcie automatický nákup. Tu si vygenerujeme platobné údaje, na ktoré treba každý mesiac posielať peniaze. V banke následne nastavíme trvalý platobný príkaz a podľa nami zadanej sumy a dňa v mesiaci, nám mince budú vždy automaticky odosielané na Anycoin zmenáreň. Pokiaľ v čase očakávanej platby na účte nebudeš mať dostatok peňazí, tak sa nič nedeje. Platba sa iba neodošle. Burza ti vždy bude pripisovať na účet iba peniaze z tej platby, ktorú pošleš.

Anycoin šporenie
Anycoin sporenie

Anycoin Poplatky

Poplatky na burze sú aktuálne 0 %. Treba si však pri každej zmenárni dávať pozor na veľký spread, alebo aj rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou. Zároveň častý problém sú nevýhodné kurzy, ktoré niektoré zmenárne ponúkajú. Anycoin v tomto obstála veľmi dobre v porovnaní s konkurenciou.

Anycoin skúsenosti

Anycoin je určite legitímna burza, ktorá funguje niekoľko rokov. Skúsenosti sú prevažne veľmi dobré. Zriedkavo sa vyskytne chyba u klientov v rámci výpadkov stránky. Avšak zatiaľ to bolo hlásenie iba niekoľko dní počas veľkého rastu BTC. Väčšinou si treba dávať pozor, aby si peniaze poslal na správny účet. Inak môže nastať zbytočne nepríjemný problém pre obidve strany.

Anycoin je aktuálne najlepšia a jedna z najznámejších CZ/SK zmenární, aké tu nájdeme. Má podporu v CZ a SK jazyku.

Telefónne číslo je: +420 538 880 828

Email pro podporu je: info@anycoin.cz

Otvoriť účet na Anycoin

FAQ zmenárne Anycoin

Burza Anycoin patrí k najlepším v Čechách a na Slovensku. V ponuke je aktuálne viac ako 50 kryptomien.
Anycoin hodnotíme ako jednu z najdôveryhodnejších zmenárni na česko/slovenskej scéne.
Kryptomeny môžete kúpiť systémom výmeny mince za mincu, alebo cez SEPA platbu. Iné možnosti tu zatiaľ nie sú.
Poplatok je 0 %. Avšak spread je 1,5 %, na čo si treba dávať pozor.
Áno, burza má veľmi priateľské rozhranie. Avšak minimálny vek je 18 rokov.
Nie, do denného nákupu za 999 eur nemusíš overiť KYC. Nad túto sumu už áno.

Binance