Simplecoin - Recenzia, návod a nákup kryptomien | 2021

Zmenáreň Simplecoin vznikla ešte v roku 2013 a je tak približne rovnako stará ako Coinbase. Samozrejme aj dôveryhodnosť je na veľmi vysokej úrovni, keďže v minulosti nemali žiaden veľký škandál. Hlavné motto tejto zmenárne je to, aby si každý nakúpil Bitcoin a ostatné kryptomeny veľmi rýchlo a jednoducho. Takže pre začiatočníka určite vhodná voľba, kde minimálne začať.

a reviewee logo

93%

3. miesto

Dôveryhodnosť

98 %

Podpora a komunikácia

90 %

Poplatky

85 %

Registrácia a verifikácia

97 %

Dostupné služby

90 %

Rozhranie a prehľadnosť

97 %

POZITÍVA

 • Rýchly nákup a predaj kryptomien

 • Vhodná pre začiatočníka

 • Overený zmenáreň

NEGATÍVA

 • Vyššie poplatky

 • Zmenáreň nepodporuje držanie mincí

 • Nepodporuje platbu kartou

Simplecoin je pravdepodobne najstaršia a najznámejšia veľká česko-slovenská kryptomenová online zmenáreň. Môžeme tu nakupovať veľmi jednoducho kryptomeny za euro alebo českú korunu. Za touto burzou stojí česká firma Simple Coin s.r.o. V tomto článku sme pre teba pripravili Simplecoin návod a zároveň obsahom je aj Simplecoin recenzia. Ako teda tu nakúpiť kryptomeny?

Na tejto zmenárni môžeme nakupovať a predávať aktuálne 7 kryptomien. Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, XRP, Zcash a Dogecoin. Nákup funguje na princípe platby z bankového účtu na účet zmenárne. Po pripísaní platby následne zmenáreň pošle na tvoju kryptomenovú peňaženku zvolené množstvo kryptomien.

Zmenáreň Simplecoin vznikla ešte v roku 2013 a je tak približne rovnako stará ako Coinbase. Samozrejme, aj dôveryhodnosť je na veľmi vysokej úrovni, keďže v minulosti nemala spoločnosť žiaden veľký škandál. Hlavné motto tejto zmenárne je, aby si každý nakúpil Bitcoin a ostatné kryptomeny veľmi rýchlo a jednoducho. Takže pre začiatočníka určite vhodná voľba, kde začať. Mierna nevýhoda je vo vyšších poplatkoch, ktoré sú zarátané v menej výhodnom kurze. Treba však brať do úvahy, že väčšina zmenární má poplatok nad 1 %.

Otvoriť účet na Simplecoin

Poplatky - Simplecoin recenzia

Simplecoin má aktuálne poplatok za nákup 3 %. Ďalej sa treba pripraviť na poplatky za výber. Tie ale burza nijako ovplyvniť nevie, keďže ide o platbu pre minerov. Pri Bitcoine sa poplatok za poslanie posledné roky pohybuje na úrovni okolo 5 – 50 EUR. Preto je na zváženie, či radšej nekúpiť Litecoin a ostatné kryptomeny, kde prakticky okrem 3-percentného poplatku sa rozprávame o cene za poslanie mince v ráde niekoľkých centov. Litecoin si následne môžeme rozmeniť napríklad na inej burze na BTC a tam držať, alebo si kúpiť inú kryptomenu, pokiaľ nám vadia vysoké poplatky. U väčších transakcií v rádoch tisícok eur sa poplatok za presun mincí stratí.

Zhrnutie: pri nákupe najprv treba zaplatiť poplatok 3 %. Potom je potrebné mince poslať na peňaženku, čo, samozrejme, niečo stojí, keďže transakciu niekto musí schváliť v sieti.

Ponuka nákupu a predaja - Simplecoin návod

Na Simplecoine aktuálne môžeš nakúpiť a predávať tieto kryptomeny:

Predaj: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, XRP, Zcash a Dogecoin.

Nákup: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, XRP, Zcash, Dogecoin, XLM a USDC.

Zmenáreň postupne ponuku rozširuje. Avšak ich hlavný ciel je stále sa držať skôr v rámci jednoduchosti a rýchleho nákupu hlavných kryptomien, ako zahltiť zoznam niektorými shitcoinami, ktoré aj tak skoro nikto nekupuje.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Bitcoin verzus akcie – Do čoho investovať!

Treba si tiež dávať pozor na dôležitú vec! Simplecoin nepodporuje držanie mincí na zmenárni. Preto treba mať ešte pred nákupom založenú peňaženku. Môžeš si vybrať zo zoznamu softvérových a hardvérových peňaženiek, ktorý sme pre teba urobili. Následne, keď už máš peňaženku, môžeš na zmenárni vystaviť objednávku, poslať peniaze na bankový účet a zmenáreň ti pošle kryptomeny. Podobne to funguje aj pri predaji. Z peňaženky treba poslať kryptomeny na účet zmenárne a v objednávke uviesť bankový účet, kde následne po prijatí kryptomien Simplecoin pošle peniaze.

Ako vytvoriť objednávku? - Simplecoin návod

Na zmenárni môžeme vytvoriť objednávku s minimálnou sumou od 10 EUR. Aktuálne jediná možnosť nákupu a predaja kryptomien je cez bankový účet. Platby preto môžu celkovo trvať aj 3 dni, ak počítame odoslané transakcie cez víkend. Preto neodporúčame burzu použiť na obchodovanie kryptomien. Samotná zmenáreň Simplecoin sa nekategorizuje ako burza na trading, ale skôr ako zmenáreň na veľmi jednoduchý a rýchly nákup kryptomien na pár kliknutí. Je možnosť dĺžku transakcie obísť tým, že v banke zadáš rýchlu platbu. Pozor ale na vyššie poplatky, ktoré si účtuje banka. Časom možno tento problém zmizne, ale aktuálne k dnešnému dňu stále banke trvá aj niekoľko dní, kým peniaze pripíše na druhý účet. Niektoré banky ale ponúkajú okamžité platby aj zadarmo za istých okolnosti, takže celý problém s čakaním na platbu sa dá eliminovať.

Otvoriť účet na Simplecoin

Nákup kryptomien bez KYC

KYC, alebo aj overenie identity cez občiansky preukaz je v tejto dobe vzhľadom na regulačné zákony už na takmer každej burze. Simplecoin nie je výnimkou. Avšak iba čiastočne. Do sumy 200 eur za týždeň je možný nákup bez overenia. Pri vyššej čiastke treba poslať oskenovaný občiansky preukaz. Napríklad druhý level je do výšky 10 000 eur za mesiac a posledný 3. je prakticky bez limitu nákupov.

Simplecoin návod

Celý proces predaja a nákupu kryptomien je na niekoľko kliknutí a zaberie maximálne 5 minút. Na úvod je potrebné si vytvoriť účet na zmenárni. Účet si môžeš vytvoriť cez náš link. Následne sa dostaneš do rozhrania, kde je potrebné si vytvoriť účet, cez ktorý budeme realizovať objednávky. Stačí zadať iba heslo a mail. Nič iné. KYC sa zadáva až pri nákupe nad požadovaný limit zvlášť cez mail.

Simplecoin založenie účtu
Simplecoin založenie účtu

Účet môžeme založiť, resp. spojiť aj napríklad s naším gmailom alebo facebookovým účtom. Keď už máme účet hotový, treba ísť na mail a potvrdiť založenie. Ako krok číslo jedna následne odporúčame si účet zabezpečiť, aby ho niekto nehackol a nenakupoval v našom mene kryptomeny.

2FA zabezpečenie

Okrem kvalitného hesla odporúčame vytvoriť si aj cez Google 2FA tzv. dvojstupňové overenie. Nájdeme ho v sekcii Bezpečnosť v ľavom menu. Pri aktivácii stačí iba v mobile oskenovať QR kód a pridať nové overenie do zariadenia. Teraz pri každom prihlásení sme chránení 2FA overením.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Jak analyzovat kryptoměnové projekty a eliminovat riziko, že o peníze přijdete - 1.díl
Simplecoin 2FA
Simplecoin 2FA

Ako nakupovať a predávať? - Simplecoin návod

Teraz sa poďme pozrieť na samotný nákup a predaj kryptomien. Naďalej zostaneme v hlavnom rozhraní, ale v menu si všimnime 3 horné záložky/sekcie. Tie budeme najčastejšie používať.

Simplecoin rozhranie
Simplecoin rozhranie
 1. Sekcia samotného obchodovania na burze. Môžeme tu nakúpiť, predať alebo aj vytvoriť objednávku za inú, ako aktuálnu cenu.
 2. Zoznam našich všetkých objednávok, ktoré môžeme sledovať. Zároveň tu môžeme sledovať, ktoré objednávky sú už vybavené a ktoré kryptomeny sú na ceste, na ktoré sa ešte čaká v rámci transakcií v bankách, alebo na kryptomenovej sieti.
 3. Príjemcovia - Zoznam našich kryptomenových peňaženiek alebo bankových účtov, ktoré sme už v minulosti použili. Nemusíme tak pri každej transakcii zadávať adresu, ale iba si vybrať zo zoznamu. Zoznam môžeme hocikedy upraviť alebo pridať novú peňaženku.

Otvoriť účet na Simplecoin

Nákup Bitcoinu - Simplecoin návod

Na úvod potrebujeme ísť podľa obrázka vyššie do sekcie s označením 1. resp. do časti Zmenáreň. Rozhranie vyzerá nasledovne:

Simplecoin návod na nákup kryptomien
Simplecoin návod na nákup kryptomien

Rozhranie:

 1. Zadáme sumu, za koľko chceme nakúpiť/predať kryptomien. Inak povedané, do tejto sekcie zadáme množstvo v danej mene, ktorú chceme vymeniť za inú.
 2. Sekcia na zadanie meny a sumy, koľko chceme dostať.
 3. Aktuálny kurz
 4. Sekcia pre pridanie peňaženky alebo bankového účtu. Najprv pred nákupom sem musíme zadať peňaženku alebo IBAN, kde chceme dostať požadovanú menu.
 5. Výber zo zoznamu našich peňaženiek a bankových účtov.
 6. Aktuálny cenový vývoj na grafe.

Najprv si vyberieme, v akej mene chceme nakupovať. Môžeme si vybrať bankový účet, čiže koruny, alebo eurá, alebo ak chceme kryptomeny predávať, tak zvolíme si napríklad Bitcoin. Vpravo máme ikonu napríklad CZK. Klikneme na ňu a dostaneme sa do rozhrania, kde si môžeme vybrať rôzne kryptomeny či fiat meny.

Simplecoin výber meny
Simplecoin výber meny

Následne iba zadáme požadovanú sumu, za akú chceme kúpiť. Vpravo v sekcii sa objaví suma, koľko napríklad bitcoinov dostanem. Pokiaľ som spokojný s výberom a zadanou sumou, tak si ešte potrebujem vložiť peňaženku alebo IBAN, na ktorý mi moja zvolená suma príde.

Simplecoin pridanie peňaženky
Simplecoin pridanie peňaženky

Po kliknutí na pridanie novej peňaženky sa dostaneme do sekcie Príjemcovia, Netreba si to mýliť so sekciou, kde sú iba peňaženky ostatných ľudí, ktorým som možno v minulosti posielal mince. Ide o sekciu, v ktorej spravujem všetky adresy, ktoré používam na posielanie a nákup kryptomien.

Simplecoin pridanie peňaženky na burze
Simplecoin pridanie peňaženky na burze

Pokiaľ si chceme pridať peňaženku, na ktorú budeme vkladať mince, tak hore klikneme na Pridať príjemcu. Teraz sa môžeme vrátiť späť do rozhrania zmenárne a dokončiť vklad. Dáme už iba potvrdiť objednávku.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Binance futures - Prehľadný návod
Simplecoin poslanie peňazí
Simplecoin poslanie peňazí

Teraz je potrebné na bankový účet, ktorý nájdeš na tejto karte, poslať dané množstvo peňazí. Netreba zabudnúť referenčné číslo. Po pripísaní peňazí na účet zmenáreň pošle kryptomeny na tvoju peňaženku.

Predaj kryptomien

Predaj kryptomien funguje rovnako ako nákup, akurát opačným smerom. Na vygenerovanú adresu treba poslať kryptomeny, zadať bankový účet, kam burza následne pošle dané množstvo českých korún alebo eur a už iba čakať na pripísanie platby. Niekedy platby môžu trvať aj 3 dni, hlavne cez víkend, keď banky nefungujú. Rovnako tak transakcie v sieti môžu zabrať nejakú tú hodinu.

Otvoriť účet na Simplecoin

Zhodnotenie - Simplecoin recenzia

Simplecoin je určite riešenie pre kryptomenových nadšencov, ktorí vyhľadávajú kvalitné zmenárne bez nutnosti overiť sa cez KYC. Zároveň aj nákup a predaj je pomerne rýchly a absolútne jednoduchý aj pre začiatočníka. Treba si ale dávať pozor na vyššie poplatky, resp. cenový rozdiel medzi nákupom a predajom, teda tzv. spreadom. Zväčša si ale burzy a bitcoinmaty pýtajú za prevod okolo 3 %. Pokiaľ chceme obchodovať na profesionálnej úrovni, tak skôr odporúčame vytvoriť si účet na takej burze, kde sa dá urobiť vklad cez SEPA platbu a zároveň aj hneď za lacné poplatky v podobe 0,1 % obchodovať s kryptomenami. Prípadne iba nakúpiť.

Záver - Simplecoin recenzia

Simplecoin určite považujeme za dôveryhodnú burzu, ktorá tu je veľmi dlho a nikdy s ňou nebol vážny problém. Zmenáreň má podporu v českom jazyku a teda je sa v prípade problému na koho obrátiť. Treba sa ale podľa rôznych skúseností od ľudí prichystať na dlhšiu odozvu zo strany burzy. Počkať na odpoveď napríklad 24 hodín by však nemal byť pre nikoho problém. Na zmenárni sa nedá ako u konkurencie pravidelne sporiť. Zároveň burza nepodporuje vklady priamo na platformu. Treba si preto najprv založiť peňaženku a až potom urobiť vklad. Pre začiatočníka to môže byť problém. Peňaženku si ale môžeš vybrať v našom návode.

Otvoriť účet na Simplecoin

FAQ zmenárne Simplecoin

Burza Anycoin patrí k najlepším a najstarším v Čechách a na Slovensku. V ponuke je aktuálne viac ako 7 kryptomien
Simplecoin hodnotíme ako jednu z najdôveryhodnejších zmenárni na česko/slovenskej scéne. Majitelia aj firma sa dá vyhľadať.
Kryptomeny môžeš kúpiť systémom výmeny mince za mincu, alebo cez SEPA platbu. Iné možnosti tu zatiaľ nie sú.
Poplatok je 0 %. Avšak spread je 3 %, na čo si treba dávať pozor.
Áno, burza má veľmi priateľské rozhranie. Avšak minimálny vek je od 18 rokov.
Nie, do istého limitu nepotrebujem overenie KYC.

Binance