Návod na burzu Bybit - recenzia, skúsenosti a poplatky

Burzu Bybit prevádzkuje spoločnosť Bybit Fintech Limited. Spoločnosť sídli v Singapure, no je registrovaná na Britských Panenských ostrovoch. Burza je pomerne mladá, a preto si dôveryhodnosť iba buduje. Funguje iba od marca 2018. Bybit taktiež disponuje kanceláriami v Hongkongu a Taiwane.

a reviewee logo

92%

2. miesto

Dôveryhodnosť

88 %

Podpora a komunikácia

92 %

Poplatky

99 %

Registrácia a verifikácia

91 %

Dostupné služby

94 %

Rozhranie a prehľadnosť

90 %

POZITÍVA

 • Široká ponuka služieb

 • Pravdepodobne najnižšie poplatky medzi burzami

 • Rýchlo rastúca burza

NEGATÍVA

 • Menej známa a overená

 • Trochu neprehľadné rozhranie

V tomto návode si predstavíme ďalšiu z kryptomenových búrz s názvom Bybit. Ide o menej známu burzu, no napriek tomu dosahuje 12. miesto v porovnaní s ostatnými na stránke Coinmarketcapu. Burza disponuje jednou z najlepších sieti, ktorá údajne zvládne až 100 000 transakcií za jedinú sekundu. Svojou platformou sa dosť podobá na konkurenciu Binance. V tomto článku sa pozrime na Bybit návod. Zároveň obsahom článku je aj Bybit recenzia.

Burza Bybit bola založená v marci 2018 a je jednou z najviac rozvíjajúcich sa búrz s kryptomenami s viac ako troma miliónmi používateľov. Hlavným účelom burzy je poskytnúť inteligentné a intuitívne online obchodovanie. Okrem toho poskytuje aj mnoho ďalších produktov pre maloobchodných aj inštitucionálnych klientov, ktoré si priblížime v tomto návode. Navyše burza disponuje nonstop zákazníckou podporou s cieľom poskytnúť pomoc. Burza ale nedisponuje slovenským ani českým jazykom.

Otvoriť účet na Bybite

Zoznam podporovaných kryptomien

Základné rozdelenie menových párov je podľa toho, či sa nachádzame na spotovom alebo derivátovom trhu. Medzi spotové menové páry voči USDT patria: BTC, ETH, BIT, AAVE, ADA, AXS, BCH, CHZ, COMP, DYDX, DOGE, DOT, EOS, ETC, ICP, KLAY, KSM, LINK, LTC, páry MANA, MKR, UNI, SUSHI, XLM, XTZ, XRP a YFI a existujú tu aj páry voči BTC, ETH a XRP.

Druhou skupinou sú menové páry na derivátovom trhu. Burza Bybit ponúka tieto produkty:

 • inverzné perpetuálne kontrakty: BTCUSD, ETHUSD, DOTUSD, EOSUSD a XRPUSD
 • lineárne perpetuálne kontrakty: BTCUSDT, ETHUSDT, AAVEUSDT, ADAUSDT, ALGOUSDT, AXSUDDT, BCHUSDT, BUSDT, BCHUSDT, BUSDT COMPUSDT, DOGEUSDT, DOTUSDT, EOSUSDT, ETCUSDT, FILUSDT, FTMUSDT, LINKUSDT, LTCUSDT, MATICUSDT, SOLUSDT, SUSHIUSDT, THETAUSDT, TRXUSDT, UNIUSDT, XEMUSDT, XRPUSDT, XLMUSDT a XRPUSDT, XLMUSDT, XTZUSDT
 • inverzné futures kontrakty: BTCUSD a ETHUSD
 • Produkty ByFi Center: ETH Cloud Mining, CRV/USDT pool likvidity DeFi Mining a ETH/USDT Dual Asset Mining na Uniswap V3.

Registrovanie účtu

V mnohých ohľadoch sa burza Bybit podobá na konkurenciu, avšak čo sa týka registrácie účtu, tým sa značne odlišuje. Registrovať sa viete na tomto odkaze – https://www.bybit.com/en-US/register. Potom už len stačí kliknúť vpravo hore na Sign up. Teraz už len zadáte vašu e-mailovú adresu a heslo.

Registrácia účtu Bybit. Zdroj: Bybit
Registrácia účtu Bybit. Zdroj: Bybit

To je všetko potrebné na prvé prihlásenie do burzy Bybit. Nemuseli ste tu teda uviesť žiadne osobné údaje a tým sa burza odlišuje od konkurencie. Napriek tomu odporúčame hneď po prihlásení nastaviť dvojfaktorové overenie, a to prostredníctvom SMS správy alebo cez mobilnú aplikáciu.

Ďalej je potrebné súhlasiť s tým, že nie ste rezidentom jednej z nasledujúcich krajín, ktoré sú zobrazené na obrázku nižšie.

Rezidencie. Zdroj: Bybit
Rezidencie. Zdroj: Bybit

Po akceptovaní, že nie ste rezidentom jednej z týchto krajín, budete presmerovaný na verifikáciu e-mailovej schránky. Na mail obdržíte 6-miestny kód. Burza sa vás následne ešte opýta, na akej úrovni ste so svojimi skúsenosťami.

Otvoriť účet na Bybite

Vklad na účet

Prvou nevýhodou je, že burza neprijíma platby vo fiat menách, ale iba v kryptomenách. Je to hlavne obmedzenie pre nováčikov na kryptomenovom trhu, ktorí ešte nemusia disponovať kryptomenami. Vyberať prostriedky je taktiež možné iba v kryptomenách. Skutočnosť, že neviete vkladať ani vyberať fiat meny však znamená, že nepotrebujete verifikáciu KYC. Peniaze viete držať vo viacerých peňaženkách, pričom dve základné sú:

 • Spotová peňaženka
 • Derivátová peňaženka
Peňaženky na burze. Zdroj: Bybit
Peňaženky na burze. Zdroj: Bybit

Spotová peňaženka

Na začiatku je potrebné povedať, že spotová peňaženka poskytuje kupón 50 dolárov v prípade prvého vkladu do 48 hodín po vašej registrácii, ak vložíte aspoň 0,05 BTC. Ak nestihnete prostriedky vložiť do 48 hodín, nič sa nedeje, pretože stále môžete získať kupón 10 dolárov. Pri každej kryptomene máte napravo možnosť:

 • Deposit – cez túto možnosť vkladáte kryptomeny do peňaženky.
 • Withdraw – cez túto možnosť vyberáte kryptomeny z peňaženky. Vyberanie je však dostupné, až keď máte zaregistrovaný e-mail a nastavené dvojfaktorové overenie.
 • Transfer – slúži na presúvanie kryptomien medzi peňaženkami.
 • Trade – obchodovanie jednotlivých kryptomien, ktorému sa budeme venovať v ďalšej kapitole.
PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Indikátor MACD – určuje směr, sílu trendu a generuje signály

Derivátová peňaženka

Vkladanie do derivátovej peňaženky je obmedzené iba na kryptomeny BTC, USDT, ETH, EOS, XRP a DOT. Pri každej kryptomene máte možnosti:

 • Deposit – cez túto možnosť vkladáte kryptomeny do peňaženky.
 • Transfer – slúži na presúvanie kryptomien medzi peňaženkami.
 • Exchange – výmena kryptomeny za inú.

Obchodná platforma Bybit

V tejto kapitole sa pozrieme na rozhranie obchodnej platformy burzy Bybit. Už na prvý pohľad pripomína konkurenciu, burzu Binance. Pre lepšie pochopenie jednotlivých častí tohto obchodného rozhrania slúži obrázok nižšie.

Rozhranie platformy. Zdroj: Bybit
Rozhranie platformy. Zdroj: Bybit
 1. Hlavička – V hlavičke rozhrania si viete prispôsobovať váš profil a nastavovať si ho. Viete sa tu taktiež preklikávať medzi spotovou a derivátovovou burzou. Dôležitou časťou je taktiež sledovanie stavu vašich aktív a peňaženiek.
 2. Menový pár – V tejto sekcii si nastavujete konkrétny menový pár, ktorý sa chystáte obchodovať. Vidíte tu taktiež cenovú zmenu a objem obchodovania.
 3. Graf – V tejto časti sa vám zobrazuje sviečkový graf, ktorý slúži na lepšie rozhodovanie sa počas obchodovania.
 4. Order book – Kniha objednávok je zoznam pokynov, ktoré burza používa na zaznamenanie záujmu kupujúcich a predávajúcich o konkrétnu kryptomenu.
 5. Obchody – Táto časť vám poskytuje chronologicky zoradené obchody, ktoré boli zrealizované v minulosti za určitú cenu, čas a objem.
 6. Zadávanie objednávok – Ide asi o najdôležitejšiu časť celého obchodného rozhrania, pretože v tejto časti zadávate konkrétne objednávky. Viete tu vytvárať objednávky pomocou príkazov Limit, Market a Conditional.
 7. Objednávky – Táto časť vám poskytuje prehľad o vašich zrealizovaných objednávkach a otvorených objednávkach.
 8. Aktíva – V tejto poslednej časti sa nachádza stav vašich aktív, ktorými disponujete.

Limitné objednávky

Prvý príkaz, ktorý môžete využívať na obchodovanie, je príkaz Limit. Príkaz pracuje s tzv. limitnou cenou, ktorá sa líši od aktuálnej trhovej ceny. Z toho vyplýva, že limitná objednávka je zaradená do knihy objednávok. V knihe objednávok čaká vaša objednávka na protistranu, ktorá bude súhlasiť s vašimi obchodnými podmienkami. To znamená, že objednávka môže byť spracovaná v priebehu pár sekúnd alebo nemusí byť spracovaná nikdy.

Príklad na limitnú nákupnú objednávku

 • Trhová cena BTC = 47 870 $
 • Limitný nákup = 46 500 $

Aktuálna cena, za ktorú sa Bitcoin na trhu obchoduje, je 47 870 $. Predpokladáte, že cena bude mierne klesať až na cenu 46 500 $, kde chcete nakupovať. Túto zónu totižto považujete za nákupnú. Z tohto dôvodu vytvárate limitnú objednávku na nákup s cenou 46 500 $. Limitná cena je nižšie ako aktuálna trhová cena, pretože chcete nakupovať lacnejšie. Na záver zadáte už iba množstvo kryptomeny, ktorú chcete obchodovať. V tomto príklade ide o 1 BTC.

Limitný príkaz na nákup Bybit. Zdroj: Bybit
Limitný príkaz na nákup Bybit. Zdroj: Bybit

Príklad na limitnú predajnú objednávku

 • Trhová cena BTC = 47 870 $
 • Limit predaj = 49 500 $

Aktuálna cena, za ktorú sa Bitcoin na trhu obchoduje, je 47 870 $. Teraz ste v opačnej situácii keď očakávate, že cena bude mierne rásť a narazí na rezistenciu 49 500 $. Túto zónu považujete za reverznú a myslíte si, že cena tu dosiahne lokálne maximum, a preto tu chcete predávať. Preto zadávate limitný príkaz na predaj s hodnotou 49 500 $. Limitná cena je vyššie ako aktuálna trhová cena, pretože chcete predávať drahšie. Na záver zadáte už iba množstvo kryptomeny, ktorú chcete obchodovať. V tomto príklade ide o 1 BTC.

Limitný príkaz na predaj Bybit. Zdroj: Bybit
Limitný príkaz na predaj Bybit. Zdroj: Bybit

Market objednávky

Druhý príkaz, ktorý môžete využívať pri obchodovaní, je príkaz Market. Hlavným rozdielom medzi marketovými a limitnými objednávkami je ten, že market objednávky sú skompletizované okamžite za aktuálnu trhovú cenu. Objednávky teda nie sú zaradené do knihy objednávok. To znamená, že nemusíte čakať na protistranu, ktorá bude súhlasiť s vašou ponukou. Dokonca nemusíte zadávať ani samotnú cenu, pretože burza vám ju zadá automaticky. Na záver zadáte už iba množstvo kryptomeny, ktorú chcete obchodovať. V tomto prípade ide o 1 BTC, resp. 50 000 USDT.

Trhový príkaz na nákup. Zdroj: Bybit
Trhový príkaz na nákup. Zdroj: Bybit
Trhový príkaz na predaj. Zdroj: Bybit
Trhový príkaz na predaj. Zdroj: Bybit

Otvoriť účet na Bybite

Conditional objednávky

Tretí príkaz na obchodovanie, ktorý viete využívať na burze Bybit, je Conditional. Ide o klasické limitné/trhové objednávky s tým rozdielom, že navyše tu zadávate trigger cenu, ktorá sa inak nazýva spúšťacia cena. Limitná/trhová objednávka preto vznikne až v momente, keď cena dosiahne hodnotu spúšťacej ceny. Nasledujúci obrázok vám zobrazuje možnosť prepnúť si medzi trhovou alebo limitnou objednávkou, ktorá má vzniknúť po dosiahnutí spúšťacej ceny.

Limit alebo Market. Zdroj: Bybit
Limit alebo Market. Zdroj: Bybit
 • Spúšťacia trigger cena – Je to podmienka, ktorá musí byť splnená predtým, ako vznikne trhová alebo limitná objednávka.
 • Order price – Pri tejto cene si zvolíte, či chcete, aby sa po dosiahnutí spúšťacej ceny vytvorila trhová alebo limitná objednávka.
 • Množstvo – množstvo kryptomeny, ktorú chcete obchodovať.
PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Ktorý obchodný štýl je najlepší pre trading?

Príklad na Conditional nákupnú objednávku

 • Trhová cena BTC = 30 000 $
 • Trigger cena = 31 000 $
 • Order price = limit 31 500 $ (alebo market)

Aktuálna cena, za ktorú sa Bitcoin na trhu obchoduje, je 30 000 $. Máte v pláne nakupovať, ale až keď cena prekoná rezistenciu. To znamená, že chcete ešte chvíľku počkať, kým cena naozaj definitívne potvrdí rastúci trend a až vtedy budete nakupovať.

Predpokladáte, že keď cena Bitcoinu prekročí 31 000 $, práve vtedy bude potvrdený rastúci dlhodobý trend. Preto zadávate conditional príkaz na limitný nákup s trigger cenou 31 000 $ a limit cenou 31 500 $. To znamená, že keď sa cene podarí prekonať 31 000 $, tak sa vytvorí limitný príkaz za cenu 31 500 $. Rozdiel medzi limitnou cenou a spúšťacou cenou zabezpečuje, aby sa zobchodovala celá objednávka. Niekedy však nestačí ani tento rozdiel a to hlavne v prípade, keď je extrémna volatilita na trhu. Na záver zadáte už iba množstvo kryptomeny, ktorú chcete obchodovať. V tomto príklade ide o 1 BTC.

Conditional príkaz na limitný nákup. Zdroj: Bybit
Conditional príkaz na limitný nákup. Zdroj: Bybit

Príklad na Conditional predajnú objednávku

 • Trhová cena BTC = 30 000 $
 • Trigger cena = 28 900 $
 • Order price = limit 28 500 $ (alebo market)

Prvý nákup, ktorý ste zrealizovali v minulosti, bol za cenu 28 500 $. Od vášho nákupu cena medzičasom narástla na 30 000 $. V súčasnosti ste ziskový, ale chcete sa chrániť pred stratou. Preto zadávate conditional príkaz na limitný predaj so spúšťacou cenou 28 900 $ a limit cenou 28 500 $. To znamená, že keď cena dosiahne 28 900 $, tak vytvorí sa limitný príkaz na predaj v cene 28 500 $. Na záver zadáte už iba množstvo kryptomeny, ktorú chcete obchodovať. V tomto príklade ide o 1 BTC.

Conditional príkaz na limitný predaj. Zdroj: Bybit
Conditional príkaz na limitný predaj. Zdroj: Bybit

Deriváty Bybit

Tak ako sme si spomínali na začiatku návodu, tak na derivátovej burze viete obchodovať nasledovné produkty:

 • inverzné perpetuálne kontrakty
 • lineárne perpetuálne kontrakty
 • inverzné futures kontrakty

Ak obchodujete deriváty, tak viete využívať aj finančnú páku. To znamená, že si viete požičať peniaze na to, aby ste maximalizovali svoj potenciálny výnos. Čím vyššia je finančná páka, tým vyšší výnos môžete dosiahnuť, ale taktiež je potrebné počítať s oveľa väčším rizikom. Taktiež netreba zabúdať na to, že ak zvolíte vysokú páku, likvidačná cena bude veľmi blízko k aktuálnej cene. Potom stačí už len malý výkyv smerom k likvidačnej cene a môže sa stať, že vám zlikviduje celú pozíciu. To je dôvod, prečo je používanie finančnej páky na kryptomenovom trhu veľmi rizikové a neodporúčame ho začiatočníkom. Burza Bybit poskytuje obchodovanie s dvoma typmi finančných pák.

 • Cross páka – Pri tomto type finančnej páky sa použije všetok dostupný zostatok príslušného maržového účtu, aby sa splnili požiadavky na udržiavaciu maržu a zabránilo sa likvidácii. Môžete tu teda stratiť celý disponibilný zostatok.
 • Izolovaná páka – Pri type izolovanej páky sa na pozíciu aplikuje špecifická výška marže, t. j. počiatočná marža, pričom pozičnú maržu je možné upraviť manuálne. Ak bude pozícia zlikvidovaná, stratiť môžete počiatočnú maržu a aj extra maržu pridanú v tejto pozícii.
Cross a izolovaná páka. Zdroj: Bybit
Cross a izolovaná páka. Zdroj: Bybit

Je dôležité pripomenúť, že úprava pákového efektu ovplyvní všetky pozície a aktívne objednávky v rámci aktuálneho páru. Derivátová burza disponuje rovnakými typmi objednávok, ktoré sme si priblížili na spotovej burze.

Otvoriť účet na Bybite

Centrum ByFi

Ide o špecifické centrum konkrétnych služieb spoločnosti Bybit. Burza ponúka nasledovné produkty:

 • Launchpool
 • Dual Asset Mining
 • DeFi Mining
 • Cloud Mining
Centrum ByFi. Zdroj: Bybit
Centrum ByFi. Zdroj: Bybit

Launchpool

Pomocou lauchpoolu od Bybitu viete stakovať a zbierať tokeny zadarmo. Výhodou je, že zo stakingu viete vybrať tokeny kedykoľvek. Projekt vám taktiež umožňuje stakovať BIT a tým ho aj zarábať. To, koľko zarobíte, závisí hlavne od množstva tokenov, ktoré stakujete v pomere ku všetkým stakovaným tokenom v celom poole.

BIT pool. Zdroj: Bybit
BIT pool. Zdroj: Bybit

Dual Asset Mining

Ide o chránený investičný produkt, ktorý má pohyblivé výnosy. Burza vám dopomôže prideľovať likviditu protokolu uniswap V3 v optimálnom cenovom intervale. Burza využíva vlastné stratégie na poskytovanie likvidity, pričom vo vašom mene vykonávajú prebalancovanie, aby zaistili výnosy. Obchodníci si môžu ako vkladové aktívum vybrať buď USDT, alebo ETH.

Dual asset mining. Zdroj: Bybit
Dual asset mining. Zdroj: Bybit

DeFi mining

Curve mining – Ide o automatizovaný DeFi projekt, ktorý poskytuje stabilné služby výmeny. Používatelia môžu získať výnosy z kapitálového fondu v prípade, že poskytnú likviditu pre inteligentné kontrakty Curve. Popritom môžu, samozrejme, získať aj dodatočný príjem z tokenu CRV. Ak totižto poskytnete likviditu do fondu Curve, máte nárok na odmeny vo forme tokenov CRV. Burza Bybit vám pomôže predať výnosy z ťažby a istina s úrokom sa vloží na váš účet ByFi na konci fixného investičného obdobia.

DeFi mining. Zdroj: Bybit
DeFi mining. Zdroj: Bybit

Cloud mining

Cloud mining znamená, že sa využíva vzdialené dátové centrum, ktoré zdieľa počítačový výkon na ťažbu kryptomien. Môžete si teda kúpiť hashovaciu silu od burzy Bybit na ťažbu kryptomien bez toho, aby ste museli používať svoj vlastný hardvér.

Cloud mining. Zdroj: Bybit
Cloud mining. Zdroj: Bybit

Poplatky na burze Bybit

Burza rozdeľuje poplatky za vklad, výber, transakčné poplatky a funding rate.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Stochastic RSI indikátor – kombinace dvou nejoblíbenějších nástrojů?

Poplatky za vklad a výber

Burza neúčtuje žiadne poplatky za vklad, ani za výber peňazí z obchodného účtu. Pri platbe kryptomenami tak zaplatíte iba poplatky pre minerov. Zaujímavosťou je, že štruktúra poplatkov pripomína burzu BitMEX.

Transakčné poplatky

Transakčné poplatky sa rozdeľujú na základe toho, či ste príjemca alebo tvorca. Za objednávky príjemcu burza účtuje 0,075 % a za objednávky tvorcu iba 0,025 %. Okrem transakčného poplatku je treba počítať aj so spreadom.

Funding rate

Je to poplatok v prípade držania obchodnej pozície mimo obchodných hodín. To znamená, že poplatok závisí od finančnej páky a jeho veľkosť nie je fixná. Maximálne môže dosiahnuť úroveň 1,125 %. Dokonca môže byť poplatok v niektorých prípadoch aj záporný. Takže obchodník potom poplatok neplatí, ale dostane.

Otvoriť účet na Bybite

Záver

Burzu Bybit prevádzkuje spoločnosť Bybit Fintech Limited. Spoločnosť sídli v Singapure, no je registrovaná na Britských Panenských ostrovoch. Burza je pomerne mladá, a preto si dôveryhodnosť iba buduje. Funguje iba od marca 2018. Bybit taktiež disponuje kanceláriami v Hongkongu a Taiwane.

Napriek krátkej histórii sú recenzie na burzu celkom pozitívne. Pôsobí teda ako kvalitná zmenáreň s možnosťami obchodovania a veľmi priaznivými poplatkami. Základnou otázkou zostáva, či je vôbec nejaký relevantný dôvod na to, aby niekto uprednostnil túto burzu pred konkurenciou.

Existuje totiž mnoho búrz s lepším systémom poplatkov a dokonca aj s nižšími poplatkami, ako napríklad burza BitMEX. Aj v oblasti samotného obchodovania sa nájdu lepšie burzy, ktoré ponúkajú oveľa širšie ponuky kryptomien, ako napríklad Binance.

Jednou z najväčších nevýhod je, že burza neposkytuje vklad a výber vo fiat mene. V tomto burza zaostáva za konkurenciou. Koniec-koncov, môžeme zhodnotiť burzu ako celkom dôveryhodnú, avšak s krátkodobou históriou. Bybit ale neprináša nič nové pre bežného používateľa. Všetko, čo nájdete na platforme Bybit, poskytuje aj konkurencia.

Otvoriť účet na Bybite

FAQ burzy Bybit

Burza Bybit ponúka širokú ponuku služieb a veľmi nízke poplatky. Bybit zatiaľ nevyžaduje KYC.
Bybit hodnotíme ako jednu z najdôveryhodnejších búrz.
Áno, dajú sa tu nakúpiť kryptomeny. Bybit podporuje SEPA, kreditnú kartu a ďalší služby.
Poplatky sú od -0,025 % do 0,075 %. Pre spot je fixne 0,1 %
Áno, burza má veľmi priateľské rozhranie a live podporu, kde vám pomôžu s čímkoľvek.
Nie, na obchodovanie nie je povinnosť mať verifikovaný účet. Avšak pokiaľ chcete nakupovať kryptomeny cez banku a nie iba obchodovať, iná možnosť nie je.

Binance