Coinmate návod – Recenzia, poplatky a lacný nákup kryptomien

Coinmate je bez menších pochyb dôveryhodná burza aj zmenáreň. Podporuje dokonca tradičné obchodovanie cez príkazy Target a Stop loss, čo máloktorá zmenáreň ponúka. Zmenáreň prevádzkuje slovenská firma CONFIRMO s.r.o. Pre nízke poplatky radíme Coinmate medzi najlepšie burzy/zmenárne všeobecne, ktoré nájdeme na kryptomenovom trhu. Pokiaľ teda hľadáš kvalitný slovenský projekt/burzu, lacné poplatky a rýchly nákup kryptomien, tak si na správnom mieste.

a reviewee logo

92%

4. miesto

Dôveryhodnosť

96 %

Podpora a komunikácia

90 %

Poplatky

98 %

Registrácia a verifikácia

83 %

Dostupné služby

94 %

Rozhranie a prehľadnosť

90 %

POZITÍVA

 • Lacné poplatky

 • Dôveryhodná slovenská burza

NEGATÍVA

 • Malé množstvo kryptomien

Coinmate je veľmi obľúbená a známa česká a slovenská zmenáreň aj burza v jednom. Okrem nákupu kryptomien tu môžeme aj obchodovať. Burza podporuje aj objednávky ako stoploss, target, či limit order za lepšiu cenu. Zmenáreň funguje od roku 2014 a spravuje ju firma CONFIRMO s.r.o. Sídlo má aktuálne na Slovensku pod označením 52 902 617. V podstate je to jediná väčšia slovenská burza, ktorá zároveň funguje aj ako zmenáreň. Toto je Coinmate návod a Coinmate recenzia. V článku sa dočítaš, aké má burza poplatky a prečo sa tu oplatí obchodovať.

Coinmate vyžaduje od klientov verifikáciu pomocou KYC overenia. Pokiaľ ti ale toto overenie neprekáža, tak určite na tejto zmenárni nájdeš to, čo potrebuješ. Poplatky sú tu veľmi nízke, maximálne do 0,25 %, čo je s konkurenciou neporovnateľné. Treba ale započítať aj spread, ktorý sa pohybuje na hodnote niečo pod 1 %, keďže je na burze menšia likvidita.

Otvoriť účet na Coinmate

Coinmate recenzia

Coinmate sa určite oplatí využívať každému, kto chce rýchlo, jednoducho a lacno kúpiť kryptomeny. Celé rozhranie nájdeme v českom alebo anglickom jazyku, nemal by byť preto žiaden problém s platformou. Burza ako už bolo spomenuté funguje 7 rokov bez chýb či hacknutia. Stále však platí, že na držanie mincí je najlepšia peňaženka, nie zmenáreň či burza. Preto odporúčame Coinmate používať iba na nákupy. V porovnaní so zmenárňou Kriptomat tu nenájdeme ani úroky, ani sporenie. Naopak, táto zmenáreň je zároveň aj burza, kde môžeme obchodovať s príkazmi Stop loss a Target. Pokiaľ teda hľadáš možnosť ako rýchlo a lacno nakúpiť kryptomeny, tak si tu správne a čítaj ďalšiu časť návodu.

Čo na Coinmate nájdem?

Coinmate podporuje na nákup/predaj 7 kryptomien: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, XRP, DASH a DAI. Pri tvorbe recenzie sme narazili okrem poplatkov na burze aj na spread, ktorý je v čase písania článku na páre s BTC v hodnote 0,2 %. Na iných pároch je to o niečo viac. Coinmate ponúka 2 typy možností realizovania objednávok. Prvou je pomocou zmenárne, kde iba zadáme sumu, za koľko chcem nakúpiť a Coinmate mi po platbe pripíše Bitcoin, resp. iné kryptomeny. Druhá možnosť je cez obchodné (trading) rozhranie, kde už môžem okrem nákupu aj obchodovať a zadávať targety, stoplossy a limitné objednávky. Coinmate podporuje iba eurá a české koruny. V ponuke je aj jeden stable coin, DAI, ktorý môžeš držať namiesto fiat mien (eurá/české koruny).

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Airdrop – Čo to je a ako sa chrániť pred podvodom!

Vytvorenie účtu

Ešte predtým, ako sa rozhodneš, či začať práve na Coinmate nakupovať alebo nie, tak odporúčam zvážiť, či chceš robiť overenie KYC. Burza ho zaviedla ako povinnosť pre každého. Pokiaľ ti tento proces overenia nevadí, môžeme sa pozrieť na založenie účtu.

Coinmate vytvorenie účtu
Coinmate - vytvorenie účtu

Účet si môžeš vytvoriť cez náš link. Prípadne v hornom menu nájdeš sekciu Registrácia. V tabuľke treba potom už iba vyplniť štát, kde žijem, email a heslo. Na email následne príde overovací mail, ktorý treba potvrdiť. Máme teda účet vytvorený, teraz sa môžeme pozrieť na overenie účtu.

Overenie KYC účtu

Ako bolo už niekoľkokrát spomenuté, bez KYC sa tu nedá nič robiť. V podstate hneď po prvom prihlásení sa dostaneme do rozhrania, kde si môžeme overiť účet. V prípade, že si nechám overenie na neskôr, tak v osobnej sekcii – verifikácie nájdem toto rozhranie.

Coinmate overenie účtu
Coinmate overenie účtu

Mám na výber z troch možností:

 • Osobný účet
 • Živnostník
 • Právnická osoba

Musím si teda zvoliť formu účtu a podľa toho postupovať v overovaní. Najjednoduchší je osobný účet, kde iba pošlem fotku občianskeho. Ostaté formy podnikania už vyžadujú poslať aj ďalšie dokumenty, napríklad výpis z obchodného registra, zakladateľskú listinu v prípade firmy a podobne. Netreba sa ale obávať. Aj v prípade právnickej osoby je pomerne jednoduché overiť účet.

Otvoriť účet na Coinmate

Zabezpečenie účtu

Po overení účtu odporúčame si účet aj zabezpečiť. Zabezpečenie nájdeme v kategórii Bezpečnosť.

Coinmate zabezpečenie účtu
Coinmate zabezpečenie účtu

Teraz máme na výber 3 možnosti ako bezpečne využívať burzu. Čím viac použijeme, tým lepšie.

Google Authenticator – Určite odporúčame využiť ako primárne zabezpečenie účtu. Bez aktivovaného 2FA by som nerobil prvý nákup.

Email notifikácia – Po každom prihlásení mi príde mail, ktorý musím potvrdiť. Overím sa tak, že som ja skutočným vlastníkom účtu.

Trezor – Slúži ako kľuč k účtu, bez ktorého sa nedá doň prihlásiť. Rovnako odporúčame aj hardvérovú peňaženku Trezor.

Záver: Mať zabezpečený účet je základom k celému používaniu burzy. Eliminujeme tak riziko hacknutia účtu. Práve hackeri idú stále viac a viac po burzách a ľuďoch, ktorí narábajú s kryptomenami, pretože ťažko sa dá dokázať krádež. Preto buďte maximálne opatrní a urobte to pre seba a svoje peniaze. Zabezpečte si účet.

Dôveryhodnosť burzy

Naďalej platí, že peniaze na burze nevlastníš ty, ale burza. Preto mať prostriedky na burze nie je vhodná voľba, ak nechceš vyslovene každý deň obchodovať na akejkoľvek burze. V prípade hacknutia, ako to bolo v prípade burzy MtGox, môžeš prísť o všetky peniaze aj napriek tomu, že to nebolo tvoje zlyhanie. Najlepšie si je peniaze hneď po nakúpení rozmeniť na kryptomeny a poslať do hardvérovej peňaženky. Burza ale na druhej strane je dôveryhodná a nie sú prípady, že by napríklad pri nákupe niekoho okradla, alebo boli hlásené skryté poplatky. Všetko je na burze transparentné. Dajú sa vyhľadať majitelia burzy a burza dodnes nemala žiadny vážny problém alebo škandál.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Veľké porovnanie software wallet – Ktorá je najlepšia?

Poplatky na burze

Na burze nájdeme niekoľko druhov poplatkov:

Poplatok za obchod – Pokiaľ chceš zrealizovať nákup, musíš zaplatiť poplatok 0,25 % ako taker a 0,12 % ako maker. Rozdiel je v tom, že pri okamžitom nákupe za aktuálnu cenu, alebo aj ako taker, musíš zaplatiť viac ako tzv. tvorca objednávok (maker), ktorý zadáva objednávky za inú sumu ako aktuálnu, pretože tak oberá burzu o likviditu. Pri vyšších sumách je to 0,05 % a 0 %.

Spread – Nejde síce o poplatok, ale často je potrebné brať do úvahy aj spread. Ide o rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou. Obvykle sa spread pohybuje na hodnote okolo 1 %.

Poplatok za transakciu – Pri každom poslaní kryptomien z burzy musím zaplatiť poplatok sieti danej meny. Rovnako aj tu sa výška rôzni a závisí od kryptomeny. Môže to byť napríklad u XRP niekoľko centov, no u BTC sú poplatky aj v rádoch desiatok eur.

Poplatok za výber – Platí sa v prípade SEPA platby, pokiaľ si chceme peniaze poslať na bankový účet. Cena za SEPA platbu je 1 euro.

Rozhranie burzy

Coinmate rozhranie zmenárne
Coinmate rozhranie zmenárne
 1. Rozhranie prostriedkov – V tejto sekcii môžem spravovať svoj kapitál, robiť výbery, vklady a sledovať históriu obchodov, resp. výberov a vkladov.
 2. Obchodovať – Hlavná sekcia pre obchodovanie kryptomien. Ide o sekciu, ktorá ma skôr plniť účely burzy. Môžeme tu teda zadať príkazy Target, Stop loss a podobne.
 3. Kúpiť a predať – Sekcia pre rýchlu zmenu kryptomien a eur, prípade českých korún.

Ako nakúpiť kryptomeny?

Na rýchly nákup je práve vhodnejšia sekcia Predať a kúpiť. Pre začiatočníka môže byť mätúce rozhranie. Preto odporúčame práve v sekcii Nakúpiť a predať zrealizovať obchod/nákup kryptomien.

Coinmate nákup kryptomien
Coinmate nákup kryptomien

Vľavo zadáme sumu, za akú chceme nakúpiť. Následne vpravo sa objaví čiastka, ktorú dostanem napr. za vložené eurá. Pokiaľ som spokojný s objednávkou a kurzom, kliknem na možnosť Potvrdiť. Úplne rovnako sa realizuje aj predaj kryptomien. Hore v rozhraní klikneme na Predať. Opäť zvolíme čiastku a klikneme na Potvrdiť.

Ako obchodovať kryptomeny?

Teraz musíme ísť do sekcie Obchodovať.

Coinmate obchodovanie
Coinmate obchodovanie
 1. Rozhranie grafu – Môžeme sledovať cenový vývoj kryptomien.
 2. Rozhranie obchodov a objednávok – Nájdeme tu všetky naše obchody a čakajúce objednávky.
 3. Rozhranie orderbooku – Všetky objednávky ostatných obchodníkov.
 4. Rozhranie pre zadanie obchodu – Môžeme tu zadať náš obchod, ktorý chceme zrealizovať.

Všetky obchody môžeme realizovať práve v sekcii 4. Nájdeme tu niekoľko typov objednávok:

Limit – Objednávka za inú cenu ako je aktuálna. Túto možnosť môžeme využiť, keď si myslíme, že cena Bitcoinu spadne a my chceme nakúpiť lacnejšie. Na Coinamte je veľká výhoda to, že sa tu dajú otvoriť obchody aj za inú, ako len aktuálnu cenu.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Trading, cesta k úspechu - Najčastejšie chyby vol. 2 #4

Market – Okamžitý nákup za aktuálnu cenu.

Limit+Stop – Slúži na zadanie Targetu alebo Stop lossu. Napríklad sme na cene 50 000 USD, môžeme zadať napríklad Target na 60 000 USD a Stop loss ako ochranu účtu na 40 000 USD. Keď sa jeden z týchto orderov vyplní, tak sa mi obchod zatvorí a nemusím tak ručne sledovať všetky obchody, ktoré mám otvorené a prenocovať pri čakaní na manuálne zatvorenie obchodu.

Pre obchodovanie ale odporúčame využiť skôr tradičné burzy ako Binance či Bybit, kde sú poplatky aj spread takmer nulové v porovnaní s burzou Coinmate.

Otvoriť účet na Coinmate

Objednávky na Coinmate

Coinmate objednávky
Coinmate objednávky

Množstvo – Koľko kryptomien chceme nakúpiť.

Cena – Za akú cenu chceme zrealizovať obchod.

Celkom – Ukáže nám, koľko na nami požadovaný nákup potrebujeme kryptomien. V prípade predaja je to presne naopak.

Pozor – V sekcii Limit+Stop je ešte ďalšia možnosť, a to príkaz Stop. Tu do sekcie Cena zadávame náš target, kde chceme predať v zisku a v prípade sekcie Stop zadáme náš Stop loss, kde chceme predať v strate a ochrániť si tak účet.

Zákaznícka podpora

Coinmate má svoju zákaznícku podporu, ktorú môžeš nájsť na tomto odkaze. Okrem toho môžeme burzu kontaktovať cez Facebook, email či LinkedIn. Coinmate má aj telefónny kontakt:
Číslo: 02/58 27 21 72, 02/58 27 21 04, Fax: 02/58 27 21 70

Zhodnotenie

Coinmate je bez menších pochyb dôveryhodná burza a zmenáreň. Podporuje dokonca tradičné obchodovanie cez Target a Stop loss, čo máloktorá zmenáreň ponúka. Zmenáreň prevádzkuje slovenská firma CONFIRMO s.r.o. Pre nízke poplatky radíme Coinmate medzi najlepšie burzy/zmenárne všeobecne, ktoré nájdeme na kryptomenovom trhu. Pokiaľ teda hľadáš kvalitný slovenský projekt/burzu, lacné poplatky a rýchly nákup kryptomien, tak si na správnom mieste.

Otvoriť účet na Coinmate

FAQ zmenárne Coinmate

Na Coinmate môžeme okrem predaja a nákupu aj obchodovať za lacno.
Coinmate hodnotíme ako jednu z najdôveryhodnejších zmenárni na slovenskej scéne. Majitelia a aj firma sa dá dohľadať.
Kryptomeny môžeš kúpiť systémom výmeny mince za mincu, alebo cez SEPA platbou.
Poplatok je od 0,35 % až do 0 %. Spread je približne 1 %.
Áno, burza má veľmi priateľské rozhranie. Avšak minimálny vek je od 18 rokov.
Áno, každý musí mať overený účet.

Binance